Vláda se drží litery zákona: Ústava jednoznačně říká, že vláda je vrcholným orgánem výkonné moci. Pokud by prezident jednal na summitu na vlastní pěst, mohl by vyjádřit postoj, který je v rozporu s oficiální linií vlády. Za takové kroky by ale nesla odpovědnost vláda, což je z právního hlediska nepřípustné.
Pavel požádal Ústavní soud o předběžné opatření. Chce na summit - Novinky
Vláda se drží litery zákona: Ústava jednoznačně říká, že vláda je vrcholným orgánem výkonné moci. Pokud by prezident jednal na summitu na vlastní pěst, mohl by vyjádřit postoj, který je v rozporu s oficiální linií vlády. Za takové kroky by ale nesla odpovědnost vláda, což je z právního hlediska nepřípustné.
56