

Místo deseti tisíc (i méně) za obyčejnou lavičku to bude tak desetkrát tolik . . . úprava náměstí za více než půl miliardy, to tam musí být pozlacené chodníky. Nebo mají ti, co se na tom podíleli, nová auta, byty a domy . . .

Pravoslavné církve navázané na státní moc, to byl vždy problém. Fungování jakékoliv církve je po lidské stránce samozřejmě vždy ovlivněno panující historickou situací a soudobými společenskými poměry. Ale přímé spojení s konkrétním státem je zvlášť obtížné.

Vážený pane, ty “zelené” nádrže v “každé “ vesnici jsou požární nádrže, aby bylo dost vody na hašení, kdyby náhodou hořelo, a nejsou zdaleka všude. Stejně tak v každé vesnici není kostel, někde je kaple, kaplička a někde nic. Škol bylo po vesnicích mnohem víc, jenomže děti je málo, proto nakonec musí dojíždět jinam. Možná by měl Českou republiku Vaší paní ukazovat někdo, kdo nezná jen Prahu. Mimochodem dobrovolní hasiči převážně nedělají “nějaká cvičení “...

To jsou novinky na novinkách! Jako kdyby to takto nechodilo všude po vlastech českých a moravských. Je to stejný systém kamarádšoftů jako v 80. letech za komunistů. Bez konexí na "správných místech" nebyl člověk nic a dnes je to úplně stejné, jen ta hniloba už nemá jen rudou barvu, ale je různobarevná. Princip zůstal stejný.
16