

Krásná pohádka. Objektivně vzato, technické a technologické informace jakž takž sedí, ale vojenský, politický a sociální kontext je pelmel nesprávné poskládaných faktů. Byl jsem ve VB, přímo v loděnici v Barrow-in-Furness v Cumbrii, v roce 2021, když Vickers přecházel pod Bae Systems a stavba ponorek měla jet "na plný výkon". Nejela, z mnoha různých důvodů, z nichž klíčovým byl absolutní nedostatek kvalifikovaného personálu. Stejný problém je i dnes. Není...

Pokud tzv. "ústavní soud" Pavla podpoří, což je dost pravděpodobné, bude to znamenat jediné - flagrantní porušení Ústavy ČR. Pavel totiž přímo požaduje, aby jím jmenovaní soudci jednorázově "vypnuli" ústavu podle jeho okamžité potřeby, a to bez ohledu na její platné znění.

Fakt by mě zajímalo, jak chce ČT ještě "přitvrdit". Přestane vysílat? Ó hrůzo! Deset let jsem se na tu žumpu nepodíval! Optimální by bylo ukončit okamžitě a definitivně vysílání, personál propustit a baráky prodat. Absolutní většině lidí v ČR by to bylo buď jedno, nebo by to přivítali. Včetně té sbírky "yntelykentů", co chodí demonstrovat "za ty naše média veřejnoprávní, nesledovaná". Zajímalo by mě, kolik z nich vůbec dokáže najít kanál ČT1 na své televizi, natož aby na ní koukali.

Šaškec pokračuje. Jsem zvědav, co vlastně bude ten ťuňťa žalovat a co s tím ústavní soud udělá. Nařídí Babišovi, aby ho vzal sebou? Na to nemá nárok. A když se mu to přece jen pokusí nařídit a Babiš to odmítne, co slavná ústavně-soudní stolice udělá? Požádá Halíka, aby na něj uvalil klatbu? Nebo ho Pavel přes své kámoše v bývalém SSSR nechá vyloučit z Komsomolu? Fakt jsem se už dlouho tak upřímně nepobavil. 🙂

Bože, to je zase kravina! Úplně stejně tupá story jako ta o dědečkovi s babičkou, kteří na své maličké plachetničce v La Manche úplně přehlédli obří ruskou válečnou loď. Přes povinně zapnutý radar, rádio, světlice a výzvy přes megafon. Ale na střelbu před příď reagovali promptně. Ono totiž kdyby je potopili, nebo obsadili, nemělo by to ten efekt. Protože jedno je jisté. Na té "lodičce" žádní "nebozí stařečci" rozhodně nebyli.

Pravidla provozu v mezinárodních vodách jsou striktní a absolutně se nedivím reakci ruské válečné lodě v situaci, kdy lze bojový dron udělat prakticky z čehokoliv. A co se týče těch nebohých vyděšených důchodců - britských dědečků a babiček, kteří si rádi přivydělají nějakou tu libru pohádkou pro média, najdete jenom v Londýně dvanáct do tuctu na každém rohu.

Přeji Petru Pavlovi, aby mu Ústavní soud dal za pravdu. Pro příštího prezidenta, což Pavel nebude prakticky jistě, to bude významný nástroj v podpoře vlády a zavírání úst opozici. Ta už dneska mj. trpce lituje přijetí vlastních opatření proti obstrukcím v době, kdy byla u moci. Budiž jim to přáno.
22