

I když si odmyslim causu pana Babiše a jeho partnerů a vezmu v úvahu pana Janouška a další povedené soudní výroky, tak asi české soudnictví není zrovna něco nezávislého. I když některé rozsudky se jeví jako nezávislé - na zdravém rozumu.

Jsem občanem ČR a žádný cizínec a zejména Němec nemá právo kritizovat a pomlouvat činy československých a českých státníků, kteří vzešli z řádných voleb. U mne platí jediná zásada Němec zůstane Němcem, vlk v rouše beránka, nelze velkohubými proslovy smýt vinu za ty statisíce povražděných českých občanů, žen a dětí v koncentračních tábotech, v Lidicích, v Ležákách a dalších místech, kde Němec vyvražďoval systematicky český národ. A těm co naivně tlachají o...

Kompetenční spor vznikl již hned po volbách, kdy si pan prezident usurpoval právo mluvit do složení vlády. A byl to pan premiér, který velice moudře na tento spor reagoval umírněně a smírně. Bohužel tím "navnadil" rozvědčíka ještě k dalšímu vystupňování neoprávněných požadavků a bohužel nemůže od tohoto pána prezidenta očekávat tolik politické rozvážnosti a moudrosti co má pan premiér.

Pan předseda vlády ČR udělal obrovskou chybu, když ustoupil sebestřednému narcisovi PP a nepodal kompetenční žalobu při nejmenování ministra vlády (jméno není důležité - bylo jen zástěrkou použitou PP). Nyní sklízí trpké ovoce svého zaváhání.
Chci jen připomenout opozici a jejímu přisluhovači PP ve funkci jejího předáka - Česká republika je parlamentí demokracií a ne prezidentskou republikou....
49