

Obrazně pan prezident dal "pedál" vnitropolitické diplomacie na plný plyn i když má zařazenou pouze jedničku. Bude se možná divit, až se mu státní "motor" zadře. Ego bude sice stále vysoko, ale respekt-0, autorita-0. Vůbec přitom nezáleží na tom, jaké bude usnesení Ústavního soudu. Mínění lidí má v jeho postavení daleko větší důležitost, než soudní usnesení.

Snad není tak složité pochopit rozdíl mezi pracovním jednáním a reprezentačním ceremoniálem. Na to první jezdí odpovědné osoby za danou problematiku, na to druhé reprezentativní představitel republiky, kterým prezident je. Domnívám se, že kompetenční žalobou zbytečně ještě víc snižuje svoji autoritu před veřejností. To má tak špatné poradce?

Ať klidně vypnou vysílání na rok, nic to nebude znamenat. Vyvádějí jako kdyby chtěla vláda ČT zrušit, ale s velkou pravděpodobností je to stávka za pokračování v nekontrolovatelném hospodaření. Když půjdou pod stát bude možné hospodaření kontrolovat a to se nikomu z nich určitě nelíbí.

Nedivím se, že přehlédl i Tatru. Řidiči čtou noviny přehozené přes volant, píší SMS, volají, dokonce jsem viděl řidiče jak má při jízdě vpřed hlavu otočenou směrem k zadním sedačkám. Kdo ví, co to bylo tentokrát.

V dnešní době chytit jako dítě záškrt, černý kašel, spalničky, neštovice nebo TBC už není zdaleka tak vyjímečné jako před rokem 1989. Vzhledem k "průchozí" Evropě bych v roli současného rodiče neváhal své děti proti těmto nemocem nechat očkovat. Možnost, že se s některou z těchto nemocí v dětství potkají je příliš vysoká.

Země jako taková je součástí sluneční soustavy a planety jsou v určitém "propojení" . Na naše magnetické pole a vše s tím spojené má například Jupiter daleko větší vliv, než se předpokládá. Vše je ve Vesmíru navzájem propojeno "živé" i "neživé", pouze člověk, ve své malosti, si to není ochoten připustit.

Vzhledem ke způsobu a místu provedení bych pachatele tipoval z řad drogově závislých, případně z osob v exekuci, či neplatičů hypoték.