

Je dobře, že dron byl sestřelen, ale sestřelovat dron za cca 500.000 Kč raketou za 5,5 - 12 milionů je neekonomické.
Tyto zatoulané drony se na hranicích NATO kvůli ruskému rušení signálu objevují stále častěji a my takhle prostě nemůžeme pálit miliony do vzduchu pořád dokola.
NATO musí na hranicích začít mnohem víc používat levnější a chytřejší řešení. Ideální jsou moderní protiletadlové kanóny s vybuchujícími náboji nebo...

Je třeba jasné a rozhodné politické i vojenské reakce!
Reakce NATO na pád ruského dronu v Rumunsku vyžaduje více než diplomatické odsouzení a měla by stát na třech pilířích:
Bez těchto konkrétních kroků, včetně koordinovaného diplomatického tlaku, budou prohlášení o obraně aliančního území působit jen jako prázdná gesta.

"Všichni kradou, jen já čerpám."
Andrej Babiš nikdy toto přesné souvětí veřejně nevyslovil, nicméně jde o parafrázi, která vzešla z jeho politického působení. Spojení výroků o tom, že „všichni kradou“, s masivním „čerpáním“ evropských a státních dotací jeho holdingem Agrofert, vytvořili a často jej v politické satiře používali jeho kritici.

Automobilky zajímá pouze zisk. Etika, bezpečnost a širší souvislosti jim jsou cizí. Pokud existuje alternativa, čínské výrobky nekupuji, protože nechci svými penězi financovat nepřátelský a nehumánní režim, jeho armádu ani bezpečnostní hrozby spojené s jejich technologiemi.

Upřímně se stydím za celou naši vládu :-(
71