

Bohužel, soudce nejde trestat. Pošlou děti na smrt, v pohodě. Osvobodí vraha, co se ožral, sednul do auta a zabil člověka. Pohoda. Však ani znásilnění v rodině kolikrát nevadí. Ale zato když někdo dá agresorovi v sebeobraně pěstí, tak jde do basy. Jednou budeme rádi, až se zase vrátí kultura cti a kmenové právo. Tam je aspoň nějaká logika.

Nepřijde mi v pořádku, že nic netušícího a klidně stojícího zmateného člověka agresivně mrsknou na zem, zatímco viníka mírně položí na zem. Pochopil bych to, kdyby se vzpouzel, ale tohle mi prostě přijde jako zbytečné násilí ze strany policie.

Hrozně si přeji porážku Ruska, ale to, co píše autor článku, v tom prostě nevidím. Ano, v Ruskem vedení je určitá nervozita, válka je opotřebovávací a kvůli naší neochotě se více zapojit a něco obětovat v tom má Rusko navrch. A to je to, co tyhle války vyhrává. Zdroje. Je jedno, kolik let kdo kde krvácí, zda se postupuje málo nebo hodně málo, nakonec se něco zlomí a najednou se jedna strana sesype jako domeček z karet. Ať už to byly centrální mocnosti...

Ekonomika nemůže růst, když nejsou lidi a zdroje. Migranty nemůžeme přijímat, protože přinesou svoje problémy a jejich ekonomický přínos je diskutabilní. Investovat a budovat se nemůže, když stále více zdrojů jde na sociální výdaje, především důchody. Světlo na konci tunelu také není, protože celá společnost je v rozkladu a děti se prostě nerodí. Řešení není a nebude.

Tady je prostě ten problém, že myšlení soudců jak něco vyložit se také posouvá. A hlavně je to prezident, kdo je jmenuje. Těžko takoví soudci půjdou proti němu. Už Zeman začal přebírat co nejvíce moci. Za mě je Pavel obrovské zklamání, a to jsem ho volil. Turek není chytrý člověk, nelíbí se mi, co často říká, ale Motoristé jsou v právu. Prezident nemůže jet do zahraničí dělat politiku, když na to nemá pravomoce. Zatím. Můžeme udělat prezidentskou republiku...
69