

Já si myslím, že to vydírání bylo, nicméně z hlediska praktického dopadu to de iure nemělo a ani nemohlo mít takovou intenzitu a dopad, aby to naplnilo skutkovou podstatu trestného činu. Mohlo však jít o přečin nebo spíše o přestupek. V žádném případě se všaknemohlo nejednalo o slušné a přijatelné jednání.
Ráda bych si přečetla příslušné rozhodnutí.

Zajímavé je, že podobné kampaně se vedou proti slušným lidem, zatímco proti hochštaplerům, vyžírmům, dotačním podvodníkům a trestně stíhaným (tj. když ještě platí presumpce (předpoklad) neviny) se nevedou, nýbrž se zjevná fakta za kampaň vydávají.

No, moc se jim nedivím, ale na druhou stranu si dovolí parafrázovat W+V+J (Jan Werich, Jiří Voskovec, Jaroslav Ježek = Osvobozené divadlo) Konšelská.
"Zvolili jsme ho, abychom ho měli,
teď ho tu máme, zda-li pak ho znáš?"
"Jakpak bychom ho všichni nepoznali,
Vždyť je to burgermajstr NÁŠ!
A SLÁVA MU ON JE PAŠÁK A PIŠKUMPRÉ A KRUCAJDA ZDAR, ZDAR, ZDAR"

No, je to asi dost ambiciózní plán, ale líbí se mi. Mám na most vzpomínky už od čtyř let. Jedna z nich je o vyprávění mě dcery. Když byla malá, šla s nějakou skupinou dětí přes most. Když projížděl vlak, chytla se pevně zábradlí a koukala do Vltavy, dokud nepřejel. I já jsem si tak počínala, i když časem se člověk otrká. Ale rozhodně to zážitek je. Vřele doporučuji. Fungovalo to dlouho a fakt by mi bylo líto, kdyby se to bouralo.

To jsou následky toho institutu, který byl zřízen pro oživení socialistického hospodaření a který Klaus se Zemanem pak využili pro tzv. kapitalistický režim. Avšak oba přitom zůstali poplatni socialistickému režimu a, jak se teď stále více zdá, i Putinovu Rusku.

No, jsem moc ráda, že Babišovi došlo, že on nic prezidentovi nemůže zakazovat. Zákon je nade vším a v pochybnostech vždy rozhodují soudy. Aby tak mohly učinit, je nutno podat žalobu. To je jediný správný a možný způsob, jak to vyřešit.
8