

Toto je katastrofa. Soudy jsou rasisticke a berou ohled na rasu pri svych zaverech. Ty soudce by meli zalovat za rasismus a dat jim vezeni. Ustava jasne rika ze pred zakonem jsme si vsichni rovni bez ohledu na rasu, pohlavi a nabozenstvi. Pokud toto soudce porusuje mel by jit sedet.

Dasli skvely vysledek nasich soudcu. Takze ja se nadroguji a kdyz nekoho zabiji tak jsem beztrestny protoze jsem byl nepricetny. Doopravdy skvela logika. Proboha jak je mozne ze takovito lide jsou jmenovani soudci? Co kdyby se jim dal test IQ a kdo prekroci 100 tak by se jmenoval soudcem? Verim ze 90% by neproslo.

Nikdy bych neveril ze to napisi, ale jedina moznost je dat na hranici zpet ostnate draty a vytvorit minove pole. Jinak se te vlne 100 milionu neubranime. Je to smutne ze konec kolonialismu prineslo Africe misto prosperity totalni marasmus. Ale na druhe strane to ukazuje jakou uroven mysleni a mozkovou kapacitu maji Africane. A pokud toto ma nekdo za rasismus tak jsem rasista. Uroven mysleni Africanu je na mile vzdalene mysleni Evropanu a Africane nemaji zadne misto v Evrope.

"V pěti zemích regionu žije v součtu téměř sto milionů lidí. Nebudou-li se cítit bezpečně, ve velkém se budou chtít dostat pryč z kontinentu." probiha proc by meli jit do Evropy? Vzdyt Evropu jako kolonialisty nemaji radi! Proc by tam utikali? Bojovali aby se od Evropy odstrihli, tak jsou odstrizeni a delaji si svobodne co chteji. Jak je mozne ze 100 milionu lidi nechce zit ve svem svobodnem statu a nemeli problem zit ve state ktera byla kolonii Francie...

Autor nastinil problem hned na zacatku clanku. Tyto zeme se zbavily francouzskeho kolonialismu a maji vlastni vlady. Mam pocit ze kdyz tam vladli francouzi tak tam tyto problemy nebyly. Za problemy si mohou sami (... armada je nejvetsi nepritel obyvatelstvu...). A zajistit nepruchodnost hranic lze zajistit. Pokud to slo v 70 a 8 letech tak to jde i nyni. Obracet lode s migranty neni zadny problem a kdyz se dostanou do vysostnych vod daji se bz problemu...

Nemohu si pomoct. Tak zeny chteji rovnost (a podle mne ji maji) a pak si vymysli toto. Ano vim ze autor petice je muz, ale asi jenom formalne. Zastupuje zeny, ne muze. Tak si jsou pohlavi rovni pred zakonem (ustava) a nebo ne (zrusme v ustave clanek ze pohlavi jou si rovna) a dejme zenam privilegia ktere muz nedostane.

Jak takovou zrudu mohou predcasne propustit z vezeni. Nechapu.
43