

Politici by se měli hlavně soustředit na problémy ve svých zemích, kterých je jak máku (viz. migrace, Green Deal, drahé energie a pod.) a nestrkat nos do věcí po kterých jim nic není. Jenže neschopnost tyto problémy řešit se nejlépe skryje v problémech zástupných, které na kvalitu života obyvatel nemají vůbec žádný význam.

Vše je jen o nabídce a poptávce. Když se najdou hlupáci, kteří se musí prezentovat návštěvou Špindlu, ochotni akceptovat ceny a návštěvnost bude taková jaká je, tak ať se nikdo nediví. Jakmile si turisté najdou jinou destinaci a návštěvnost opadne, spadnou dolů i ceny.

Turka vůbec nemusím a byl bych rád, kdyby se na vládě nepodílel, ale premiér ho bohužel jednou navrhl na ministerský post a prezident ohánějící se zákony jej ne z právního, ale morálního hlediska, jak sám přiznal, omítá jmenovat. Tudíž má také plnou pusu ústavnosti, kterou ihned porušuje podle toho, jak se mu to hodí. Tak ať nemoralizuje druhé. Je to trapné a nedůstojné.

Jakmile zachutná moc, jdou dřívější precevzetí stranou. Tak proč by měl být prezident vyjímkou. Jen to zdůvodnění je dost chabé.
605