

V souvislosti s Ruskem se mi vybavuje už letitý dialog tří ruských vězňů:
První: "Já jsem tu, protože jsem kritizoval soudruha Popova."
Druhý: "Já jsem tu, protože jsem chválil soudruha Popova."
Třetí: "Já jsem soudruh Popov."

Dosud jsem od Ministerstva zahraničních věcí nezaznamenal jedinou kloudnou větu o zahraniční politice našeho státu, ovšem s výjimkou neustálého motofrackovitého a pubertálního vzdoru vůči prezidentovi ČR. No už jenom tři roky, a snad pak přijde někdo mentálně dospělejší.

Moc se mi líbí formulace: "Součástí je i zastavení íránské podpory ozbrojeným skupinám v regionu a omezení balistických střel, které budou sloužit pouze k účelu sebeobrany." Má to být návrh, že se Írán skoro nebude smět bránit balistickými střelami? To jsem hodně zvědavý na to plnění dohod.

Divim se, ze se SPD ani Motoriste nepoucili z opozicni smlouvy ODS a CSSD. Vubec nemuseli do vlady, stacila jen tolerance ve Snemovne, aby vlada ANO vznikla, a pak uz jen podle vlastnich programu vlade pridavat ci ubirat kyslik. A s pohruzkou mozneho neschvaleni imunity Babisovi by mely obe strany vzdy ucinnou paku. Takhle se jenom programove ztrapni.

Je jedině dobře, že prezident ČR podal kompetenční žalobu, ať už to dopadne jakkoli. Na rozdíl od zbabělců z vlády se nebojí ani případné prohry.
55