
Kdo neumí odargumentovat i druhou stranu, než jakou zastává, je odsouzen diskuze slepě prohrávat.
Burst your bubble. Kill your darlings.

Kdo neumí odargumentovat i druhou stranu, než jakou zastává, je odsouzen diskuze slepě prohrávat.
Burst your bubble. Kill your darlings.
Jak tu mohl za socialismu někdo šířit tu propagandu o americkém broukovi, říkal jsem si. Ale tohle už je na podobné úrovni. Když i sinice a žlutá tráva je dílo levice, je to jen krůček od obviňování demokratických včel, že málo opilují, anarchistických krktů, kteří rozrývají jeho krásný trávník, a vrcholem budou komunističtí holuby, kteří mu serou na chodník.

Skvělá herečka, třeba ve Sbohem zůstávám byla úžasná a dávala znát, že je herecky o několik úrovní nad Paulovou (přestože tu miluju a šel jsem na tu hru kvůli ní).
Nicméně už je poznat, že to už nezvládá. Někteří bohužel neví, kdy odejít. Přeju ji mnoho dobrého a dlouhý život a všechny pocty, ale už by měla konečně říct Sbohem odcházím.

Většinou se ČT zastávám, protože je to veřejná služba, která se prostě musí řídit zákonem. Ale vypustit informace, že "po dobu stávky budou zapojení zaměstnanci vykonávat své pracovní povinnosti v omezeném rozsahu, s výjimkou těch, jejichž přítomnost je nezbytná pro zachování veřejné služby".... Tím přímo říkají, že tam mají část zaměstnanců, které k plnění své povinnosti nepotřebují, ne? Takže je můžou klidně začít propouštět, zvlášť když si je tak šikovně právě identifikovali. 😉...

Pokud jste neschopní, musíte být čestní, a pokud jste podvodníci, musíte být chytří.
Na toto základní pravidlo finančníka Desmonda Glazebrooka se zjevně zapomnělo. I když, pravda, Dunning-Kruger nám říká, proč si neschopní mohou myslet, že jsou vlastně chytří a mají na to být podvodníky. A volební preference dneška nám říkají, že není třeba být přímo chytrý, stačí být jen o něco chytřejší než jejich voliči.

Kdyby Babiš skutečně nechtěl lhát, pak by na rovinu řekl, že chtěl splnit závazek tím, že různá letiště nebo nemocnice změní na vojenské objekty a tím jejich rekonstrukci a provoz zkusí započítat do limitu do NATO. Ale to mu nevyšlo, protože mu hned všichni řekli, že na to NATO neskočí. Tak až teď "nebude lhát" a řekne narovinu, že se nebude pokoušet NATO obelhávat falešnými výdaji?
Je to fakt vtipný strejda. Ale šílený premiér.

Opravdu si myslím, že je to celé od ANO blaf. Jejich populistickému rozdělování vyhovuje, že Praha volí jinak než zbytek republiky, protože pak můžou říkat, že je Praha plná papalášů a lepšolidí nechápajících obyčejný lid. A proto dali do čela pražské ANO toho nejvíc neschopného trapného pohůnka - aby jim tu prohrál.
Ale jestli si teď ještě stihne touto kauzou pokazit natolik, že ho budou muset vyhodit a dát tam někoho jiného, pak to bude teprve vrchol...

Křídla jíte proto, že to je z kuřete nebo protože to je ze zvyku krásně kořeněné, marinované, podávané s omáčkami...? Já tedy pro to druhé a proto miluju výraz "veggie wings" pro smažený květák, který je obalovaný/marinovaný podobně jako se obalují křídla. Chutné, lehké, geniální.
Ale co už. Podstatnější pro čechy asi je - co svíčková omáčka?

Je z něj skutečně schopný politik, dokonce se dá říct všeho schopný. Říká, co mu někdo předepsal. Vše je obalené v nicneříkajících frázích. Když má on sám jiný názor, tak prostě řekne, že je to stanovisko vlády, že je to zvyk a podobně... Ani není poznat, že byl voják, generálporučík.
"Generálporučíku, jaké jsou rozkazy?" - "Rozkazy nejsou důležité. Podstatné je, aby to byly správné rozkazy." - "Ale pane, nepřítel na nás útočí." - "Názor vlády je, že...

"Předseda senátu upozornil, že obžalovaný věděl, jak moc je fentanyl nebezpečný, i to, že poškození zneužívají i další látky, které kombinují s alkoholem. Byla to z jeho strany vědomá nedbalost."
Sorry, ale co je to za argumentaci. Prodej drog je nelegální a tedy nekontrolovaný. Pokud někdo chce, aby se dealeři vyptávali na jiné užívané látky, upozorňovali na kontraindikace, nežádoucí účinky, doporučovali dávkování, tak se musí drogy zlegalizovat a udělat...

Jojo, byl připraven všude říkat, že se prezident nepohybuje v ústavním rámci, ale žalobu k Ústavnímu soudu nepodal. Pročpak asi? Protože by mu soud řekl, že prezident jedná v souladu s ústavou, a on by to pak nemohl říkat.
Takže ohánět se tím, že si nechtěl zkazit svoje lhaní, je opravdu mistrovské dílo. To ho zas někde zastihli bez připravených not a teď to budou všichni omlouvat, vysvětlovat a opakovat, jak to bylo vytržené z kontextu.
34