

Podle Turka jsou soudy nezávislé jedině tehdy, rozhodují-li tak, jak chtějí Motoristé. V polistopadové historii naší republiky se ještě nestalo, aby součástí vládní koalice byla strana, která tak pohrdá principy právního státu. Proboha, kam jsme se to dostali?

Každému, kdo je alespoň trošku soudný, muselo být už před volbami jasné, že tahle banda zlodějů, populistů a hlupáků zničí budoucnost našich dětí. A to jsme teprve na začátku, určitě se ještě budou dít věci, nad nimiž užasneme. Vina však spočívá hlavně na těch, kteří stranám současné vládní koalice dali svůj hlas.

V Ústí nad Labem je tohle dennodenní problém. Ještě horší je situace na Střekovském nábřeží, kde stovky cyklistů denně kličkují na chodníku mezi chodci. Psal jsem primátorovi i šéfovi městské policie, ale je jim to úplně jedno.

Kořenář nechápe, že problémem není celkové umístění, ale předvedený výkon. Kdyby bojovali, rvali se o každý puk, vložili do zápasu veškeré síly a dovednosti, tak mi porážka vadit nebude. Ale to, co během turnaje předváděli (snad s výjimkou zápasu s Kanadou), bylo ostudné.

Myslel jsem si, že v politice jde o "správu věcí veřejných", tedy o prosazování rozumných opatření, která vedou ke zlepšení života celé společnosti. Pro Motoristy je to ale hlavně forma zábavy. Vládnou nám klauni a velká část společnosti je s tím spokojená. Smutné.

Podle statistických dat vystudovalo v roce 2025 technické obory a stavebnictví 8098 absolventů VŠ, kteří tak představovali skoro 12% všech absolventů VŠ. Pro srovnání humanitní obory (včetně práv) vystudovalo ve stejném období 7667 absolventů VŠ, tedy cca 11%. Nemyslím si, že je to v ČR tak tragické, spíše článek opakuje zažitá klišé, která se však neopírají o realitu.

Ještě se v polistopadové historii naší republiky nestalo, aby součástí vládní koalice byly strany, které tak pohrdají právním státem. Vina padá na hlavu těch, kteří ANO, SPD a Motoristy na podzim volili. Je hanba žít v zemi, která má takovou vládu.
409