

Stále slýchám, že žijeme v právním státě a před zákonem jsme si všichni rovni. Pak ovšem nepochopím, proč se taková "banalita", jako je to, jestli pojede prezident na žranici a chlastanici s bývalými kámoši z NATO projednává expresně. když mnoho lidí čeká na rozhodnutí Ústavního soudu měsíce a roky a jsou třeba protiprávně stíháni a ničí jim to profesní i soukromý život. Při tom je známé, že vyjednávat za stát může výhradně vláda, která nese plnou zodpovědnost za všechna rozhodnutí.

Chudák malá! Když byla v poslanecké sněmovně, tak nemohla kandidovat ze zdravotních důvodů a nyní jen kvete. Přeju jí to, ale nechápu, proč mlžila, že nekandiduje ze zdravotních důvodů, jako by byla na smrt nemocná. Mohla být upřímná a přiznat, že by si o ní ve volbách nikdo neopřel ani kolo, jak byla "populární". Ale byla arogantní a prolhaná celé volební období, tak proč by tomu mělo být nyní jinak.

Ideálním kandidátem je Jakub Landovský. Syn disidenta Pavla Landovského. Vzdělaný, nestranný, s velice rozumnými názory a bohatými zkušenostmi v diplomacii, který pracoval i ve složkách NATO. Bohužel, nebude mít o tuto funkci zájem, neboť a sobě tvrdí, že je úředník, ne politik.

Podle médií se měli sejít původně v 8°°hod., ale Babiš požádal o přeložení na 9°° hod. Nebylo mu vyhověno a schůzka se měla uskutečnit v 8.30. Nevím, jaké "ústavní povinnosti" měl mocipán na hradě, že Babišovi nemohl vyhovět. Myslím, že premiér má daleko více povinností a problémů k řešení, než exhibovat někde na kladení věnců, kam zřejmě hradní pán pospíchal.

No, to je zajímavé. „White Lives Matter“ je rasistické heslo, ale když bylo poprvé veřejně použito v červenci 2013 heslo „Black Lives Matter“ („Na životech černochů záleží“), které vzniklo po osvobozujícím rozsudku nad Georgem Zimmermanem v případu smrti Trayvon Martin a větší celosvětovou pozornost získalo heslo hlavně v roce 2014 po smrti Michaela Browna ve Fergusonu a znovu výrazně v roce 2020 po smrti George Floyda, kdy proběhly rozsáhlé protesty v USA...
11