

Je mi 76 let, ale taková svinstva jako dnes, jsem četl někdy v době normalizace v roce 1970. Nevím, jestli to chápe mladá generace, ale dnes se jedná o vše, o co jsme bojovali v roce 1989. Dnes, na místech, kde se rozhoduje o zásadních otázkách našeho státu, ať je to justice, nebo policie stojí stoupenci minulého režimu, které posléze presentovala ODS. Kdyby policie pracovala promtně, pak by půlka jejich členú byla ve vazbě. Dnes přesně tito pohrobci...

Ve společnosti zavládla atmosféra, kterou známe z dob komunismu. Nemá smysl se o něco snažit, o něco usilovat, neboť komunisté, kteří ovládají všechny instituce, si to stejně udělají tak, jak sami potřebují a jak jim to vyhovuje. To je krach ideí listopadu 1989.

Pokud se budou zamýšlet pořadatelé nad nízkou návštěvností, pak lze připomenout cenu vstupenky na 24 hod La Mans za 2500,- Kč na, což je v porovnáním s Brnem za 3900 za hubičku. Válet se po stráni 3 dny bez možnosti se schovat před sluncem nebo deštěm, také není žádná sláva.

Byla chyba, že jsme se okamžitě po listopadu 1989 nezbavili všech těch, kteří byli nějakým způsobem spjati s komunistickým režimem, a to od úrovně předsedů základních organizací výše, a to nejen v KSČ, ale i v SSM a kádrových rezerv z těchto organizací pocházejících. Neznali bychom nejen Pavla, ale i Dlouhého, Čalfu a další tisíce jim podobných, kteří zasvinili naši politickou scénu tak, že se s tím dodnes potýkáme.
10