

Absolutní selhání státu. To mě po kauze Bečva nepřekvapuje. Hej, Babiši, tohle jsou skutečné problémy, které nás trápí. Tak kdy začnete makat a něco s tím uděláte? Babiš by měl přestat jenom ničit a něco by také měl vytvořit. To ale on neumí. Umí řešit jen své problémy.

Park vypadá moc hezky. Zpevněná plocha před kostelem má své logické opodstatnění. Zvolený materiál a jeho provedení mají navíc své klady. Okolí kostela je pak obklopeno zelení. Garáže by jistě uvítal kdekdo, ale to by stálo úplně jiné peníze. Navíc je tam stanice metra, takže je otázkou, jestli je to vůbec reálné. Za mě dobré, a asi i za dobré peníze.

Je naprosto logické, že by každý prezident chtěl vědět, jestli má vláda právo určovat, jaké zahraniční cesty se zúčastní, či nezúčastní. Jinak řečeno, kam ho pustí a kam nepustí. Případná kompetenční žaloba mi přijde tedy logická. Notabene když je prezident vrchní velitel vojsk.

Hlavní vinu na této tragédii nese samozřejmě brutální útočník, protože bez jeho útoku by chlapec pomoc vůbec nepotřeboval. Postup britských policistů, kteří pobodanému klukovi následně neposkytli první pomoc a nechali ho zemřít, je ale naprosto nehorázný a neomluvitelný. Tohle je fatální selhání systému, které právem vyhnalo lidi do ulic. Policisté na místě zjevně netušili, co mají dělat. Vlastní neschopností přitom hazardují i se svými životy, jak jsme to...

Cítím tady klasický Babišův a Macinkův podraz. Jsem zvědavý, co se posléze dozvíme.
9