

A tak jsme podle pana Kysely necivilizovaná země. Protože spousta necivilizovaných občanů Macinkovi fandí a ti civilizovaní se snaží tuhle vládu rozeštvat. Když se nepovedl Antibabiš, spustili jednotně Antimacinku.

Tohle bude spíš nešťastná cesta pana prezidenta. Vyvzdorovaná za pomoci ústavního soudu, který Pavlovi vyhověl tak rychle, že ve spoustě lidí vzbudil nedůvěru k nezàvislosti soudů. Raduje se pouze opozice, a to ještě ne všichni. Tak hurá, další díl, ÚS ještě musí pomoci s poplatky. Vůbec nevím, proč jsou volby, když stačí ÚS a přání spřízněných politiků.

Jak by mohli jet spolu, když v žalobě vládu napadá, přisuzuje jí zlé úmysly ve vztahu k jeho osobě? I kdyby vyhrál a vláda byla donucena soudem ho vzít sebou, těžko by z nich byla sourodá, stejně myslící a jednající delegace. Spíš by hrozila další ostuda, Pavel by se choval velmi suveréně a snažil by se vládu ponižovat, není schopný ustoupit. Jeho ego velmi narostlo za dobu prezidentování.

Kde se bere přesdvědčení u fandů Pavla a opozice, že když Pavel podá žalobu, vyhraje? To je se soudem předjednané? Ne každý, kdo žaluje, vyhrává. Každý politický soud něco stojí. Ne politiky, ale ty, co platí daně. Právníci ani souci nejsou levní.

Naprostý nesmysl, šestnáctiletý volič, bez zkušeností, bez povinností, bez toho, aby finančně na politiky nebo cokoliv, co je nutné platit přispíval. Neplatí daně, pojištění, nemusí se starat o sebe, možná tak o psa nebo akvárijní rybičky. Nechci, aby o tom, kdo bude mít vliv na mou životní úroveň rozhodovala osoba školou povinná, ovlivnitelná. Volební právo by naopak mělo být až v dospělosti, až když je volič odpovědný sám za sebe. Preferovala bych...

Důvod víme. Prohráli, tak se snaží všemi způsoby prohru změnit ve vítězství.
12