

Peníze, které neskončí v rukou státu, jsou dobré peníze.
Mentalita, kdy lidé nechtějí přicházet o své peníze jenom proto, že to někdo řekl, je nejlepší možná mentalita.
Naopak by bylo fajn, kdyby paní na obrázku přijala mentalitu, že žít z cizích, násilím uzmutých peněz není normální. A měla by si konečně najít práci.

Musk nikdy nikam nic neposunul. Všechny jeho businessy společně posouvají jeho zaměstnanci.
Musk sám v samých začátcích SpaceX vyvíjel mimořádnou snahu o osobní zapojení prakticky do všeho, co se ve firmě dělo. Naštěstí pro firmu je jeho (jedinou) superschopností obklopovat se schopnými lidmi - těm se v tomto případě včas podařilo odstavit Muska od všeho, co se byť jen vzdáleně podobalo fyzické práci. Nebýt toho, nikdy bychom o SpaceX vůbec neslyšeli....

Ano, USA jsou plné lidí, kteří se mají opravdu hodně blbě. Ale to není nic nového, USA nikdy nebyly zemí pro obyčejné lidi. Pokud by mohla být sociální mobilita záporná, byly by to právě USA, kde by toho dosáhli jako první.
Jak do toho všeho ale zapadá Musk? Ať si klidně má své bohatství. Jeho bohatství nijak nevylučuje vznik bohatství cizího. Bohatství není hra s nulovým součtem, bohatí mohou být klidně všichni zároveň.
Navíc to, co je v případě (nejen)...

Otázka, kdo to zaplatí, nemá žádnou relevanci. Zaplatí to stát svojí měnou, kterou si může podle potřeby vyrábět.
Skutečný problém je v tom, že se o ty lidi nebude mít kdo postarat. Pracovní sílu sice umíme vyrábět taky, ale zjevně už delší dobu nechceme.

Jak může o využití moderních technologií rozhodovat učitel, když většina z nich je v této oblasti naprosto negramotná?
Ze ujel vlak českému státu, to není šok, to se děje vždycky. To ale vůbec neznamená, že musí stejně ujet i mladým lidem.

Neexistuje důvod, aby se jich to jakkoli dotýkalo. Když nechtějí za Ukrajinu riskovat život, tak prostě nebudou. Nikdo nemá právo je k tomu nutit.
Možná, až se tam jednou vrátí, si to budou muset doma nějak obhájit, ale to není problém ani starost nikoho tady.

Zbytečný nesmysl. Jak máme historicky ve zvyku, vše okamžitě předáme prvnímu agresorovi, co půjde kolem (díky, že mužem, taťko).
Jen před tím vyházíme oknem obrovské množství zdrojů, abychom si další dekády museli vzájemně vykládat, že je potřeba se uskromnit, protože teď máme ty tanky. Nebo možná je ani nemáme, ale rozhodně jsme za ně zaplatili. Tahle země je díra...
21