

Pokud prezident podá kompetenční žalobu, jsem zvědavý podle čeho bude Ústavní soud rozhodovat. Jestli podle Ústavy ČR, nebo podle "zvyklostního práva." Jím totiž pan Kupka včera hájil právo pana prezidenta na cestu na sumit.

A vrátí i peníze, které Poláci Ukrajině od začátku konfliktu v rámci pomoci věnovali. Polsko Ukrajině od začátku konfliktu výrazně pomáhá. UPA zavraždili desetitisíce Poláků. Poláci odpustili a Ukrajině pomáhají, ale může po nich Zelenský a spol. chtít, aby zapomněli?

Polsko pomáhá Ukrajině od začátku konfliktu. A to ne málo, ať vládl v Polsku kdokoliv. To že má UPA na svědomí desetitisíce zabitých Poláků není nic tajného. Poláci možná Ukrajincům odpustili, ale nikdo po nich nemůže chtít, aby zapomněli. Jenže Ukrajinské vedení dalo najevo, že ta pomoc je povinná a že oni se nemusí ohlížet na nikoho. Aspoň trochu respektu ke spojencům by jim neuškodilo.

Myslím, že mladému ustědří život ještě hodně facek. Kam si rodiče poběží stěžovat? No pravda je, že jednání paní ředitelky bylo, vzhledem k dnešní době, neadekvátní, ale zajímá se někdo o to, jak adekvátní bylo chování žáka před tím, než paní ředitelce "ujely nervy"? Nebo platí "co je dovoleno žákovi, není dovoleno učiteli? "

Tak dva soudci zdůvodnili, proč hlasovali proti. Podle nich nehrozily žádné zvlášť závažné následky, které jsou pro takové rozhodnutí podmínkou. Teď ještě aby soudci, kteří hlasovali pro uvedli, jaké zvlášť závažné následky hrozily.
29