Incident s myslivcem a medvědicí na Slovensku
Diskutující se vyjadřují k incidentu, kdy myslivec zastřelil medvědici s mláďaty. Komentáře se zaměřují na riziko útoku medvěda, přemnožení medvědů na Slovensku a obavy o osud medvíďat.
Kritika myslivců za rozhodnutí střílet medvědici
Komentáře často kritizují myslivce za jejich rozhodnutí střílet medvědici s mláďaty. Někteří diskutující považují myslivce za nezodpovědné a neschopné správně posoudit situaci.
31%
Riziko útoku medvěda a sebeobrana myslivce
Někteří diskutující argumentují, že myslivec jednal v sebeobraně, protože medvěd může zaútočit velmi rychle a nečekaně. Diskutuje se o tom, zda měl myslivec čekat na skutečný útok, nebo jednat preventivně.
25%
Přemnožení medvědů na Slovensku a potřeba regulace
Mnoho komentářů se shoduje, že medvědů je na Slovensku příliš mnoho a ztrácejí plachost, což vede k častějším setkáním s lidmi. Někteří diskutující navrhují regulaci jejich počtu odstřelem.
23%
Obavy o osud medvíďat po zastřelení medvědice
Mnoho komentářů vyjadřuje obavy o osud medvíďat po zastřelení jejich matky. Diskutující se ptají, co se s nimi stane a zda budou mít šanci na přežití.
21%
>> Při obhlídce revíru zaútočil na člena mysliveckého sdružení medvěd. V rámci sebeobrany ho zneškodnil. Naštěstí to byl člověk, který věděl, co má dělat
.
Kus předtím se píše, že ani nebylo jasné, že by medvědice zaútočila. Je otázka, jestli ho vůbec viděla/cítila. Mláďata ten hrdina nechal umřít hlady nebo co se s nimi stalo?
24