Odvadejte dobrou praci, setrete, chovejte se odpovedne, snizte dane at ma danovy poplatnik pocit, ze za sve penize neco dostava.
Pokud bude spolecensky koncenzus, ze se dane rozkradou, skonci v nepruhlednem molochu, rozhazi se za blbosti, tak se pak nedivte, ze se kazdy bude placeni dani vyhybat. Statni sprava tu je, aby slouzila obcanum. Ne, ze obcani jsou otroci rezimu a otevrou kapsy kdykoliv s stat zamane.
Tato ryba smrdí od hlavy. Když člověk, který se ohání zaváděním EET a poctivým výběrem daní, sám optimalizuje skrz falešnou reklamu svoje daně, tak mu prostě nikdo nevěří. To musím ještě vzpomenout na korunové dluhopisy. Typický to daňový odklon. Pokud ještě dokáže použít státní exekutivu při zaklekávání konkurence k vlastnímu prospěchu, tak už vůbec. Když ještě veřejně řekne, že všichni kradou, tedy i moje rodiče a děti, já, a vlastně kdykoliv, a sám je...
Vidí-li ten neplatící milionář tu lůzu co to tu teď vede, nedivím se, že neplatí. Peníze může házet do kanálu kdekoli. 😉 Až se stát bude k podnikatelům, od těch nejmenších OSVČ až po ty velké, chovat lépe, pak se situace možná změní. Stát to podnikatelům nikterak neulehčuje, a to nejen co se týče daní. 😉
Prvni predpoklad - vznik utvaru zvany stát byl za ucelem ochrany obyvatelstva a poskytnutí sluzeb, které byly pro obyvatele důležité, ale ne vzdy byly ekonomicky zvládnutelné.
Druhy stat k poskytování sluzeb potřebuje finance a take informace.
Bohužel výsledek diky historickemu vyvoji je takovy, ze stat se stal doslova nepritelem pro sve obcany ! Sbírá o nich nadměrné mnozstvi informaci, ktere casto nepotrebuje a nebo s nimi nedokáže nakladat a vyvodit z nich...
Ta stará mentalita je podpořena novými praktikami.
Když jeden z nejbohatších oligarchů optimalizuje daně ve svém konglomerátu přes fiktivní reklamu a projde mu to, část “malých rybek” nemá potřebu krmit stát, který není schopen takové závazky vymáhat.
Natož stát, z něhož si tentýž oligarcha saje na dotacích více peněz, než odvede na daních.
Ryba smrdí od hlavy....
611