Takto to dopadne, když nějaký po staletí zaostalý stát už 100 let vraždí nebo alespoň vyhání pryč to dobré, co tam ještě bylo. Zůstala jenom lůza, která má v ruce největší jaderný arzenál, jehož technologii ukradla, jako ostatně všechno.
Rusko nemůže zvítězit, ale může s sebou vzít do pekla celý svět, včetně nás. A část našich politiků i voličů tomu fandí.
Lavrov by si mal zobrať výstroj a ísť osobne ukázať ruským občanom, ktorých posielajú zomierať na Ukrajinu, ako sa bojuje za veľké impérium.
Z teplého paláca sa jadrovými zbraňami vyhráža ľahko. Oveľa ťažšie by sa mu hovorilo o „obrane Ruska“, keby stál v blate na fronte namiesto chlapcov, ktorých jeho režim posiela do mlynčeka na mäso.
Títo hrdinovia sú vždy najodvážnejší za mikrofónom, za stolom a za ochrankou.
Keď príde na skutočný front, zrazu platí staré dobré: skutek utek.
Potom by Rusko mělo být zničeno.
1 tis.