(výstup AI, neberte jako bernou minci):
Pokud by někdo dlouhodobě a vědomě podrýval principy právního státu, mohlo by se teoreticky diskutovat o tom, zda takové jednání směřuje proti demokratickému řádu. To by ale byla složitá právní otázka, kterou by musel posuzovat příslušný orgán (Ústavní soud).
To je zajímavé, soudce jmenovaný Zemanem hlasoval pro předběžné opatření a soudci jmenování Pavlem hlasovali proti. Skoro jako bychom tu měli nezávislý ústavní soud.
Jo a prezident byl zvolen více hlasy než měla celá koalice včetně Macinkovy pidistraničky.
Prezident musí být součástí delegace rozhodl soud. Ústavní soudci by se měli řídit ústavou a ne svými subjektivními pocity a preferencemi. Tak zrušme volby. K čemu. Vládu bude vybírat a jmenovat prezident podle sympatií a osobních preferencí a zahraniční politiku určovat taky. Jděte s tím předsedou leninského kroužku do ...
Uvědomují si občané České republiky, že ústavní soud zasahuje do kompetencí vlády, ruší rozhodnutí vlády a dokonce přikazuje vládě co má dělat?
Když se podíváte na článek ústavy 63 na odstavec (1) a) dále odstavec (3), tak je jasný závěr, že ústavní soud převzal kompetenci předsedy vlády.
Kam až to dospěje?
Stává se z naší republiky cestovní kancelář presidenta?
127