

Některé novější auta už mají ve výbavě upozornění na pasažéry na zadních sedadlech, jen se to musí zapnout. Můj Tucson po vypnutí motoru zobrazí upozornění na přístrojovém štítu a zapípá podobně jako u nezavřeného okna.
A úplně nejvyšší výbava zahrnuje i ROA, tedy aktivní detekci pohybu na zadních sedadlech a pokud je zaznamenán pohyb v zamčeném a zaparkovaném autě, spustí hlasitý alarm a pošle info i do mobilní aplikace.

Fascinuje mě husitský chorál, co se zpívá na srazech "vlastenců". Oni si z husitství vypíchli pouze boj proti cizincům (ponejvíce němcům), ale ignorují to hlavní. Šlo o boj ohledně podoby církve, remanenční teorie a způsobu přijímání. Ostatně 4 artikuly pražské jsou jasným důkazem, co bylo pro husity hlavní (Přijímání pod obojí způsobou, Svobodné kázání Božího slova, Trestání smrtelných hříchů , Zákaz světského panování církve.
----...

Za mě tohle bylo řečeno dobře:
“Začínáme tento historický víkend v Brně záměrně tímto aktem, připomínkou za nejhorší zločin v dějinách, který se kdy udál. Nejhorším dějinným zločinem byl zločin národního socialismu. Na holokaustu se podíleli i sudetští Němci. A já se skláním jménem nás, sudetoněmeckého svazu, před přeživšími, před těmi, kteří trpěli.“ prohlásil Posselt.
------...

Upřímnou soustrast.
Jinak tyhle dohady ohledně vakcín jsou zbytečné. Nevíme, jestli byla očkovaná a kdyby byla, jestli tam je nějaká souvislost. Můj strýc zemřel náhle v 50 letech a to byl rok 1987. Z čtyř podobně starých kluků z jednoho paneláku co jsme spolu vyrůstali jeden zemřel na selhání ledvin v 41 letech.
Takže náhle a brzo se umíralo i dřív :(

Pořád nechápu, co může někomu vadit na sněmu sudetských němců v Brně. Dekrety jsou uzavřená záležitost, to co se na základě nich provedlo je zhruba 80 let stará záležitost. A proč by je někdo chtěl rušit, když nelze jakoukoliv změnu zákona aplikovat zpětně?
Mě sjezd nechává chladným, ostatně část sudetských němců do Brna jezdí už 11 let na dny smíření, jen to nebylo v takto oficiálním duchu. A to jsem z Brna a dědeček byt totálně nasazen v Říši. Ostatně na sjezdu budou i potomci...

Nechápu proč se kolem toho dělá takový humbuk.
V Evropě si může udělat setkání kdokoliv kdekoliv, pokud nejde o extremisty (kteří jsou oficiálně vedeni třeba u BIS). Takže zakázat takové setkání nejde.
A hry kolem Benešových dekretů jsou jen pro zviditelnění některých rádoby vlastenců. Benešovy prezidentské dekrety byly vydány v souladu se zákonem a v dané poválečné době řešily spoustu věcí, včetně odsunu sudetských Němců a...

Mohou si za to sami a skončit agresi můžou kdykoliv. Jen je mi líto hromady mrtvých civilistů na obou stranách, kvůli mocenským choutkám Kremlu.
A taky mě děsí ty tisíce našich "vlastenců", kteří fandí ruskému agresorovi a chtějí aby udělal pořádek u nás.
25