

Vnímám to tak, že české soudy, jejich tzv. vyšší i nižší soudní úředníci potřebují jasný restart. Způsob, jakým pracují, spíše připomíná anarchii. Setkáme se s tím, že bez prokázání dluhu je na člověka např. uvalena exekuce. Nebo při dědickém řízení je notářkou napsaná věta, že mezi dědici došlo k dohodě- ve skutečnosti k ničemu takovému nedošlo. Spousta věcí či příhod se vyřizuje stylem co není zakázáno, je dovoleno... a jak si s tím vším má slušný člověk...

Tato situace trvá už celá desetiletí. Mně dělali vedoucí ročníky 1974 až 1980, tedy tzv Husákovy děti. Většinou okatě byla zatracována naše zkušenost a vůbec nedokázali motivovat, případně ocenit zkušené padesátníky. Proto je na volná místa nevzali.

Taky se stává, že např. notáři (viděla jsem to i u exekutora) zinkasují od účastníků dědického řízení DPH s tvrzením, že oni jsou plátci DPH. A jak takto získané finance pak evidují v rámci svého účetnictví, a to včetně možných vratek? A koho to zajímá, že kdosi je plátcem DPH, kterou si má platit ze svých příjmů?
4