
IT Ostrava

IT Ostrava
S tím velkým počtem střídání, přestávkami na pití a nastavováním by to v té tabulce chtělo ještě počet reálně odehraných minut každého hráče a vzdálenost na odehranou minutu. Podle hrubých minut mi vychází, že nejvíc běhali Darida, Sojka a Sadílek (všichni by měli za 90 minut přes 12 km). U střídajících se to špatně počítá kvůli nastavení, ale se započítáním nastavení by se nikdo přes 12 km nedostal (Souček i Provod by měli něco přes 11, ale i tak více než Schick.)

"Jistě, je logické, že soupeře jako Kuvajt, Thajsko nebo Singapur si Korejci snadněji povodí a čísla částečně zkreslují mače se slabšími protivníky. Herní styl z kvalifikace ale zřetelně vyplývá."
Myslím, že z podobných zápasů je marné cokoliv vyvozovat. Podstatné je, jakým stylem hráli Korejci proti průměrným a nadprůměrným týmům.

"Jen je potřeba ve filmovém supermarketu kouknout i do jiných regálů."
Nějaké "jiné regály" asi Trantino zná, ale ty nejsou typický Hollywood. "Hollywood" je americký filmový mainstream a ten teď vypadá většinou o dost jinak, než v devadesátých letech.

„K zasažení vzdušného cíle je zapotřebí určitý čas, který zahrnuje detekci, identifikaci a zásah. Čtyři minuty, které jsme měli k dispozici, byla extrémně krátká doba,“ popsal situaci generál.
Nejsem voják, ale předpokládal bych, že detekci a identifikaci mohli klidně dělat ještě nad územím Ukrajiny. Po překročení hranice by pak čtyři minuty na stisknutí spouště snad mohly stačit. ;)

Rád bych připomněl, že třeba zmiňovaný Owen nastřílel dvě třetiny svých ligových gólů do svých 24 let. Pak se začal potýkat s různými zraněními a zbývajících 10 let kariéry bylo znatelně slabší. A podobných případů, které začaly v áčku ve velmi mladém věku, a pak taky brzy skončily, se najde víc, takže brzký začátek nemusí být výhoda.

"Veřejnost není připravena"?
Veřejnost není na změny připravena nikdy, takže mi není jasné, jak ji chce Záruba připravit. Že bude přesnější výslovnost švédských jmen zavádět postupně a každý zápas změní jen jedno?
Ustupovat je chyba. To si taky může příště "veřejnost" vynutit, aby se anglická jména vyslovovala tak, jak to četli ve věku šesti let, protože na to tak byli zvyklí.

"Pojďme si chvíli zafantazírovat, ale jen trošičku."
Trošičku hodně. 😉 S podobnými mystifikačními texty bych byl na internetu opatrný, protože za pár let to bude někdo vážně citovat - podobně jako "Máchův dopis o hradu Houska". (gjk.cz/wp)

Končit v reprezentaci ve třiceti mi obecně připadá dost brzo.
13