Aha a proč asi?
Však klidně mohl. Nikdo mu nebránil.
Myslela jsem si, že estébák a jeho vládni tlupa budou otravní, ale že budou až tak nebezpeční, to jsem netušila. Jsou schopni rozvrátit ekonomiku, jsou schopni rozvrátit soudnictví, veřejnoprávní media. Jsou schopni zničit základy naší demokracie a nastolit tu vládu jedu a závisti.
Jojo, byl připraven všude říkat, že se prezident nepohybuje v ústavním rámci, ale žalobu k Ústavnímu soudu nepodal. Pročpak asi? Protože by mu soud řekl, že prezident jedná v souladu s ústavou, a on by to pak nemohl říkat.
Takže ohánět se tím, že si nechtěl zkazit svoje lhaní, je opravdu mistrovské dílo. To ho zas někde zastihli bez připravených not a teď to budou všichni omlouvat, vysvětlovat a opakovat, jak to bylo vytržené z kontextu.
Babiš nepodal kompetenční žalobu kvůli Turkovi proto, že by ji prohrál. Soud by se musel zabývat Turkovými návštěvami na íránské ambasádě, musel by se zabývat černými stavbami, nacistickým chováním a určil by, že je Turek bezpečnostní riziko pro stát. Nereprezentování státu na mezinárodních akcích je úplně jiný level...
Babiši, ale ty jsi srab. Kompetenční žaloba má vyjasnit kompetence - nedělí politiky na vítěze a poražené.
Alespoň přiznej, že ses bál, že by ti žaloba přošla a ty ses musel s Turkem zaobírat na denní bázi.
A aby bylo jasno - je mi úplně jedno, jak dopadne žaloba prezidenta. Pokud nejste schopni se domluvit, tak vám řekne výsledek ÚS. A klidně se může stát, že dá za pravdu tobě.
Vždy jsem věděl za sociku, že jako národ nejsme kompletní , že morálku jsme spláchli do záchodu už po válce a ta svinstva, co jsme páchali , že je jen přízemní pomsta zbabělců , které bohužel podporují ostatní i často ze strachu . Totalita má své nátlakové metody a kriminály, kterými se chrání a zaštiťuje. Bohužel dnes už vím, že ve svobodné zemi se všemi privilegii demokratického státu jsou mnozí u nás schopni záměrně ze svobodného státu pomoci voleb...
189