Na zalidněné úvodní fotce je tedy husto. A to je jen zlomek ze cca 3000 zaměstnanců, z nichž min. tisícovka je nadbytečných. Stačí zredukovat nesmyslný počet kanálů na 2 max. 3 a bude na provoz dostatek peněz. O žádnou nezávislost nejde, ta tady nikdy nebyla - za Fialovy vlády obzvlášť.😉
Mě by zajímalo jestli oni protestující čtou komentáře lidí na toto téma? Z nich je zjevné, že většina společnosti požaduje větší hospodárnost, transparentnost a dnes už změnu financování, která jediná se mění a není žádným útokem na nezávislost. Stejně tak byla média závislá, když výši poplatků určovala taky vláda. Tak jednoduché to je. Jde jen o prachy.

Mrzí mě, že ze strany ODS nepadne ani zmínka o hospodárnosti ČT a Č. rozhlasu. Je třeba se zamyslet, jestli současná podoba vysílání má ještě smysl. Myslím si, že definice veřejnoprávního vysílání byla pojmenována někdy v polovině 90tých let. Mezitím přišel internet, sociální sítě a je otázkou, jestli by na tuto situaci neměl rozsah vysílání ČT zareagovat tak, jak se děje i v jiných státech Evropy. Stávkování zaměstnanců chápu, nikdo nechce přijít o teplé...
bojí se, že přijdou o penízky, zvykli si na mega platy a teď se hrozí toho, že jim to skončí.....banda nenažraná, to se jim to žije z povinných poplatků....jen chtějí víc a víc a sedřít pracující lidi z kůže......ať si vás dotuje Fialova banda, nakradli si toho dost za ty 4 roky a tak ať si vás z toho platí, stejně jste poplatní jenom jim, vy vydřiduši.....🤬
Myslím si, ze ma každý možnost poplatky platit. Já je platit nechci. Vadi mi taky ,že Česká televize neni kontrolována, jak s penězi zachází.Soukromé televizní stanice mají méně zaměstnanců a mohou tvořit,dělat nové pořady, myslím že jsou taky nezávislé.A určitě vice jako ČT. Je to můj názor .Tak do mě 😉👍
Z pohledu zaměstnance je protest pochopitelný. Kdo by neprotestoval proti tomu, že musí začít přemýšlet a šetřit? Kdo by neprotestoval proti tomu, že se někdo pokouší "narušovat jeho kruhy" a ohrožovat letité prebendy? Kdo by neprotestoval, když po něm chtějí začít dodržovat pravidla, která už léta nikdo nevyžadoval, tudíž nikdo ani necítí potřebu se jimi neřídit?
Z pohledu potenciálního konzumenta obsahu to už vypadá jinak, proto se nejspíš stávkující...
1,3 tis.