Předchozí vlády (zejména ODS) PVO tak zdevastovaly, že nechybělo moc a zanikla by úplně. I taková varianta se totiž v minulosti zvažovala. Napravit tenhle stav není na jednu vládu, ale na celou generaci.
Zajímavostí budiž fakt, že na té devastaci se aktivně podíleli titíž politici, kteří dnes obviňují vládu AB z ohrožení obranyschopnosti země.
Vůbec nechápu, že ještě nemáme nakoupené Patrioty nebo nějakou jinou vyšší vrstvu ochrany❗️❗️❗️
Fiala objednal F-35, to je super, ale Babiš už by měl dávno jednat o nákupu ochrany před balistickými raketami.
Nic takového jsem zatím neslyšel, SPYDER je opravdu jen pro ochranu lokálních cílů, neboli jsou to takové lepší "prskavky".😉
Vybudování solidní PVO bych ještě chápal. Když se člověk ale dívá na záběry z Ukrajiny, tak tanky a těžká obrněná technika za miliardy, je jednoduše ničena jedním dronem za 30 tis. Zjišťujeme, že válka se vede úplně jinak a dron vás najde všude ve dne i v noci.
…jde o přesun západních zbraní blíž k východu, protože Česko je součástí alianční obranné linie.
…aby se vytvořila odrazová zóna.
procenta HDP nejsou přímou obranou českého státu, Jsou obranou geopolitického prostoru, do kterého stát patří.
Přímá obrana tedy koho a čím a čeho?
Odpověď:...

Škoda že minulá vláda, která tady křičela že jsme ve válce nedodržela ani ty dvě procenta HDP. Ale splátky dopředu které nikdo nechtěl to zvládla posílat, místo toho aby z těch mimořádných splátek pořídila PVO. Ale radši kupovala unikátní drony od Pojara jaké svět neviděl a nejdražší polní kuchyně na světě. Můžeme aspoň vojáky NATO na bojišti dobře nakrmit, vzhledem k tomu že ty polní kuchyně mají dražší vybavení než michelinské restaurace.
Možná by stálo za to přestat být dětmi a začít se chovat jako dospělí lidé. Dítě jí pod lavicí, když se "Trump" nedívá, dospělý se stará, aby zajistil svou bezpečnost, když kolem hrozí nebezpečí. Stále se řeší, jestli minimum 2% splnil Fiala nebo splní Babiš. Pokud se rozhodneme nepotácet se na hranici minima výdajů na vlastní bezpečnost, problém rázem zmizí. K tomu by ale byla potřeba vůle. Pokud nám vládne člověk, který by nešel na pomoc sousedům a bude...
Nemůžeme budovat těžkou brigádu. 7.5mld od Agrofertu přestal Babiš vymáhat, 18mld nesmyslně rotujeme elektřinu, 21mld jsme armádě sebrali. Zákon který premiéra zcela osvobodí od střetu zájmů připravujeme, takže začneme sosat dotace z národního rozpočtu, EU neproplatí, a tedy na obranu nemáme. Koblihe jsou ale spokojené.
161