Sice souhlasím s tím, že tam jet měl, ale žaloba mi přijde mimo mísu, ve výkonu mu nikdo nebrání, to se ukázalo nejmenováním kluka Turka. Je v kompetenci vlády rozhodnout, i když je hloupost nevzít někoho, koho v NATO tak dobře znají. Toho mohla vláda (s jejíž politikou jinak nesouhlasím) využít, když už neplníme rozpočtová pravidla.
DODATEK PO KOMENTÁŘÍCH: Nehájím vládu Bureše, kolaboranta Okamury či uražených motokáristů... jen si myslím, že toto je v kompetenci vlády, která byla...

Jen mě překvapuje,jak prezident ke všemu přistupuje,žalovaní,trestními oznámeními.Ale vraťte se všichni k tomu,když prezident při rozpočtu na obranu řekl lidem,ať si vláda zodpovídá sama v NATO výdaje na obranu.Vlada se tomu nebránila,a dokonce tak to sdělovala NATU a to její předsedovi Ruttemu.Tak proc dělá tyto hrátky s žalobou k US pan prezident,ať to nechá na vládě,premiérovi a jejím ministrům
Je dobře, že prezident žalobu podal. Není zbabělec jako Babiš, který to samé neudělal kvůli Turkovi.
Osobně si myslím, že to prezident prohraje, protože Ústava opravdu negarantuje účast na konkrétní cestě a nefá se říct, že by vláda soustavně prezidenta blokovala.
Je to smutná situace. Ústava prostě nepočítala se zbabělci a pitomci typu Babiše a Macinky...
Jednoznačně. Prezident je nejvyšší ústavní funkce a vrchní velitel ozbrojených sil. Je jeho právem být členem jakékoliv delegace, pro kterou se rozhodne. Stejně jako je jeho právem se účastnit jakéhokoliv zasedání vlády, nebo komory Parlamentu ČR.
Měli by se umět dohodnout a spolupracovat,,ale tohle tu nikdy nebylo. Vše začalo nejmenováním Turka ministrem. Mělo by být jedno, zda je na hradě bývalý komunista, rozvědčík a ve Strakovce bývalí komunisté a STB. Lidé to takto chtěli, a teď se nadavá na obě strany. Ve světě se nám mějí.
Pan předseda vlády ČR udělal obrovskou chybu, když ustoupil sebestřednému narcisovi PP a nepodal kompetenční žalobu při nejmenování ministra vlády (jméno není důležité - bylo jen zástěrkou použitou PP). Nyní sklízí trpké ovoce svého zaváhání.
Chci jen připomenout opozici a jejímu přisluhovači PP ve funkci jejího předáka - Česká republika je parlamentí demokracií a ne prezidentskou republikou....
Naprosto správné rozhodnutí. Jediný, kdo má koule na to ji podat! Nynejší vláda má jen plnou hubu keců, ale odvahu už ne!
Konečně se vymezí role vlády versus prezident. A doufám, že vládě se konečně alespoň v něčem utne tipec!
Tenhle ubohý spor je vyvolán pouze Macinkou a jeho zmoštěncem Turkem. Ani jeden nemá na to být důstojný politik.
111