Petr Pavel se nemůže chovat jinak. Nemůže se bez nějakého odporu vzdát svých samozřejmých pravomocí ve prospěch ubohého bratrstva kočičí pracky. Ten cirkus vyvolaný koalicí je jednak Macinkovou pomstou za nejmenování Turka a taky záměrným Babišovým vyvoláváním situací, které jsou pro prezidenta nepříjemné, a myslí si (Babiš), že tím ovlivní výsledky prezidentských voleb. Ale zapomíná, že prezidenta Pavla volí ta inteligentnější půlka voličstva a na jeho blbost mu neskočí.
Tak Andreji, víme, že už máš svůj věk, ale pro připomenutí: Na Summit, na který jezdí zástupci naší krásné vlasti od roku 1999, jezdil vždy Prezident republiky. S jedinou výjimkou, a to když jednou ležel Zeman v nemocnici a nevěděl o světě. Chápu, že to na Slovensku můžete mít jinak, ale u nás je to už zvyklost...
Rozhodnutí podat kompetenční žalobu je dle mě správné. Když se politici nedokážou dohodnout tak je na soudu aby rozhodl kdo má pravdu.
Argumenty mají obě strany, já osobně se přikláním k tomu že by prezident měl na summit jet (minimálně v ceremoniální roli) vzhledem k tomu že to je dlouhodobá zvyklost.
Navíc je nepopiratelný fakt že Pavel v NATO působil na vysoké pozici, tedy má znalosti jak ta organizace funguje. Osobně si myslím že by vládě spíš...
Směšně nebo jako malí kluci se chovají ti, co sedí ve vládě. Tys nám neschválil Turka do vlády, my tě neschválíme do delegace NATO. Mimochodem ti neschopní kluci ve vládě asi neví, že prezident je vrchním velitelem vojsk, tedy už z tohoto důvody by neměl chybět na zasedání NATO.
Pan prezident se chová standardně, ale Makake, Raichl, Turek a Micinka, rozeštvávají Česko!!!!🤮🤮🤮🤮
805