Pavel je s tou umanutostí už hodně trapný. Namísto aby se řešily reálné problémy lidí, tak se tady několik měsíců probírá úplná hloupost, která není pro nikoho, vyjma Pavla, důležitá. Jen se ukazuje, jaké má priority. Lidé a jejich problémy to nejsou. Je to pozér bez obsahu. Je to už tak protivné, jako když minulá vláda mlela pořád o zbrojení a Ukrajině.

"předpokládá u výkonu některých pravomocí prezidenta součinnost vlády – součinnost, ne schvalování" - takže prezident velí a šéfuje vládě? Prezident se chová jako puberťák, který když není po jeho se rozbrečí a jde někomu žalovat. Nevolil jsem ho, ale snažil jsem se si ho vážit. Bohužel nic.
Uražené baby trucuje a běží si opět poplakat někomu na rameni. U NCOZ už to nevyšlo, tak tentokráte k ÚS, kam si postupně najmenoval soudce. Naprosto nechutné a nehodné generála. A to se ještě s pláčem obrací k národu, to už je ubohost.
Co znamená výraz "to musí skončit"? Pan prezident si představuje, že vládu donutí s ním jednat kompetenční žalobou? Nedonutí, ať se začne chovat odpovědně a nevynáší své soukromé bláboly všude po světě za názory naší země a pak s ním vláda jednat bude. A taky potom může naší zemi reprezentovat, kde se mu zlíbí. Kromě toho, reprezentuje, vždyť pořád někde něco v zahraničí prohlašuje a poučuje vládu, co dělá špatně. Záleží jenom na prezidentovi. Zatím bych...
Celá tahle situace je nanejvýš trapná a ubohá. Uražená ješitnost pana Macinky, se prostřednictvím pana Babiše dostala do vrcholu trapnosti.
Odmítání účasti prezidenta republiky na aktuálním summitu NATO, je jen ubohou, dětinskou odvetou za (oprávněné) odmítnutí pana Turka na funkci ministra. Stydím se za naši vládu, která osobní zájmy povýšila na tuto trapnou hru a je mi smutno z toho, kam se tato země dostala...vzpomeňte na dobu "před Babišem"...ano, byly...
524