Pokud by vláda sama zařídila, aby pozvánka pro prezidenta nebyla, jen aby ho ponížila, pak je to zase obcházení smyslu rozhodnutí ÚS. ÚS totiž uložil vládě zajistit prezidentovu účast na summitu a bez prodlení informovat NATO a organizátory, že prezident bude členem delegace.
Nepozvaný na večeři jít nemůže. Ale vláda by neměla dělat z protokolu nástroj pomsty.
Ale pokud vláda tu nepozvánku aktivně zařídí jako ponížení, právně i politicky si koleduje o další problém.
Je silene, ze vetsina novinaru komentuje ustavu, aniz ji zna. Jsme jako v protektoratni spolecnosti ve 40.letech a ritime se k e stalinismu. Diletantstvi vladne a laGerloch, jehoz rodice v aparatuUV KSC zavadeli normalizaci od roku 1969. Stbaci se spojili s vexlaky a ruskymi agenty a la Klaus a Zeman atp. , aby znicili republku. Jde o zjevny prevrat. Kdo si to neuvedomuje brzy pozna.
Judr. Cyril Svoboda, jeden z autorů Ústavy ČR.
CNN 25.06. 2026.
------------------
Kritika předběžného opatření vydaného bez slyšení strany a doručení žaloby.
Představte chtěji, že podám na vás žalobu, tu žalobu si nepřečtěte, protože vám nikdo nedoručí.
V té žalobě je návrženo předběžné opatření, o kterém vy netušíte. Vám to...
Vůbec bych se nedivil, představitelům této vlády jsou zákony naší země totálně u zádele, proč by je měl zajímat nějaký ústavní soud, vůbec bych se nedivil kdyby měli ústavu ČR vytištěnou na toaletním papíru na záchodků, protože přesně takhle se k ní naše vláda chová, nejdůležitější je teď pomsta za Turka a dotace pro Agrofert, vše ostatní musí jít stranou a taky jde..
Já doufám, že ne. Procesní chyba jako v případě Ústavního soudu. Stydím se, jaký soudruh generál se tam za ČR bude. Doufám, že tam najde vlajku EU a pid tou zůstane až do konce summitu.
Renomé Ústavního soudu u mne kleslo na nulu. A žádné případné alibi rozhodnutí po summitu na tom nic nezmění. Nedůvěryhodná instituce.
To jsou ty naše žabomyší války. Prezident České republiky je podle Ústavy vrchním velitelem ozbrojených sil ( Čl. 63 odst. 1 písm. c). Navíc byl i celý život vojákem z povolání. Což není samozřejmě zásadní, zásadní je co říká ústava. Chtěl se účastnit? Ano. Je podle ústavy hlavou ozbrojených sil a tudíž má do toho co mluvit? Ano. Zbytek jsou jen schválnosti a trapné politické tahanice.
Tak pane Baxo, ústavní soud nám zajistil účast "bolševického noku" v Ankaře kvůli argumentu, že tam prezidenti obvykle jezdí. Použiji-li tuto argumentaci, tak bylo v České republice zvykem, že její prezidenti měli vyšší IQ než houpací kůň.. Můžete nám, prosím, vydat i předběžné opatření které zajistí i toto.
Příšerná úroveň Kašpara na hradě. Vláda se snaží pracovat a řešit podstatné problémy země a místo toho je neustále obtěžuje umanuté hradní děcko. Jako by nestačily obstrukce, kterými škodí opozice. Lidé to vidí a mají toho opravdu už dost. Neustálé hradní rozmary se zcela jistě projeví u prezidentské volby. Voliči nezapomenou!
Jak předpokládá?!
Tuším lumpárnu.
Takže nám bude vládnout vláda co nectí Ústavu a ústavní soud?!
238