Prezident nakonec dostane nejen letadlo ale i spoluúčast svých poradců a samozřejmě ochranku. Podle mého mínění by v tomto týmu neměl chybět plukovník Foltýn, aby si mohl soukromě a neformálně pohovořit s neodbytným Macinkou a udělit mu lekce společenského chování ve vztahu s hlavou státu.
Chudák Kolář udělal s žádostí o předběžné opatření "botu". Zapomněl v něm uvést, že chce, aby ÚS zároveň určil, že Pavel má být vedoucím celé delegace. To se nestalo, takže delegace na summit NATO bude vládní v doprovodu prezidenta republiky. Ne naopak, jak se nyní s křížkem po funuse domáhá Kolář s Pavlem. A Kolář už s tím nic nenadělá. Jako odvetu za celé hradní extempore by nebylo divu, pokud by na summit odjel Pavel sám bez svého "fraucimóru", chápej...
Tak tohle neprojde. Že by Kolář nebyl na summitu NATO? Nemožné.
Hrad už se i dnes nechal slyšet, že (cituji): "... hlavou jakékoliv delegace je prezident, pokud je její součástí. O tom vůbec není pochyb. A je to právě šéf delegace, kdo například rozhoduje o jejím složení".
Takže dělá všechno, aby minimálně jeden poradce (tedy on) jel, vždyť o to tu jde především.
534