Je vtipné, že JUDr. Šámala, který rozhodl ve prospěch pana prezidenta prozatím v otázce předběžného opatření, jmenoval do funkce ústavního soudce exprezident Miloš Zeman (což poněkud nabourává spekulace, že prý "P.Pavel tam má svoje lidi") 🙂
Tady je zase od méně inteligenčně obdařených nakvičeno 🙂 Nejsmutnější na tom je že těmhle lidem voní zákony a Ústava jen tehdy, když vyhovuje jim.
Díky bohu za kontrolní body v našem zřízení jako je ÚS nebo třeba Senát. Zas a znovu ukazují že svůj účel plní skvěle.
Není to rozhodnutí ohledně věci kompetenční žaloby, ale pouze předběžné opatření, aby se zabránilo ještě větším škodám a mezinárodní ostudě. Přesto jsem to nečekal tak rychle, resp. nečekal jsem, že se cokoliv stihne do termínu summitu. Koblihám a vejfukářům rupne cévka.
Tak jako v případě vládou a Sněmovnou přijaté změny volebního zákona v době Oposmlouvy, které by ODS a ČSSD zaručilo vládu na věčné časy, zabránil ÚS další odporné, protiústavní prasárně.
Ještě, že ÚS, a také Senát, máme. A můžete se, dezoláti, postavit třeba na řasy.
Je dobře, že se prezident obrátil na nezávislou instituci jako je ústavní soud.
Jakékoli shazování ústavního soudu jako nezávislé instituce může jen neznalec nebo jedinec, který nerozumí sám sobě, a svoji smůlu bude svalovat na neschopnost jiných.
Koukám, že trollí farmy fungují rychle. Zpochybňovači už naběhli jedou ve velkým. A samozřejmě bez výjimky vsází na emoce a manipulace.
Že to bylo tak rychle? Bylo, šlo o předběžné opatření, ne o finální rozhodnutí. To se obvykle vydává rychle.
Že ÚS není nezávislý a jde Pavlovi na ruku? To je dost silný tvrzení na základě jednoho rozhodnutí, kterému navíc Babiš s Macinkou svým chováním šli dost naproti....
Vypadá to, že slušnost, čestnost a důstojnost má u nás pořád ještě svoje místo. I když mě je jasný, že se teď objeví lavina komentářů od různých individuí, jak je náš ÚS zaujatý.
Každopádně pro Babiše a Macinku dobrá facka za to jejich nedůstojný chování směrem k Pavlovi. Tohle bude zvlášť ten druhý pěkně dlouho trávit.
737