No jo, se slušností a kompromisem u toho hokynáře v zajetí svých koaličních spolupachatelů asi Pavel pochodit nemohl.
Ledažeby si Babiš vzpomněl na ta hesla ze svých plakátů (Česko, pro tebe všecko, Silné Česko...) - ale to byla prostě jen nějaká písmenka bez reálného smyslu.

Baví mě, že když tu máme dva názory na znění ústavy, tak se jedna strana obrátí na... teď se podržte! na Ústavní soud, tak se mohou někteří zbláznit. Ne, to není fňukání, žalování ani nic jiného. Je to legitimní přístup.
Když žena řekne manželovi v hospodě o nejmenovaném zmocněnci, že je (jedna z obvyklých nadávek v našem krásném jazyce), tak dotyčný hned běží podávat žalobu. Teď opravdu odmyslím, o koho jedná, ale nenapadá mě nic trapnějšího. Ale to...

To se možná budeme divit, až se po summitu dozvíme, co všechno a komu prezident třeba nasliboval. A chtěl bych vidět ten upřímný a šťastný výraz v obličeji pana prezidenta, až si bude podávat ruku s prezidentem Trumpem, možná bude i společná fotka s úsměvem od ucha k uchu. Jo, a pane prezidente, prosím pěkně, moc Česko za nesplnění procenta výdajů na obranu nepomlouvejte, pokud možno o něco méně než v Estonsku. Občané Vám za to budou vděční.
I když ÚS rozhodně, že má Pavel jet, tak to musí kontrasignaci schválit premiér. ÚS nemůže premiérovi nařídí aby schválil jeho cestu. Kdo to doteď nepochopil, tak by si měl uvědomit tu ubohost Pavka, který absolutně ignoruje zákony. Grnerál poručil, mužstvo koná.
Pavlík Morozov už nemohl klesnout níže. Po nekončí kritice ANO a spol, návrhu obnovit na území EU Sovětský Svaz, teď vytáhl z rukávu poslední "trumf", žalobu na vládu.
Že by aspoň jednou udělal něco užitečného a když ho nikdo nechce, tak by odstoupil? Těžko, jak historie učí, komouši se vždy drželi židle až do smrti.
Místo toho si radši objednává průzkumy, které ho chválí a tvrdí jak je oblíbený. To všechno známé z dob ČSSR.
Proč chce Petr Pavel doslova za každou cenu cestovat na summit? Chce zastupovat stát navenek, ale nerespektuje výsledky voleb, nerespektuje vládu, proč? Staví se do čela opozice, stává se jejím lídrem. Zdaleka nejde jen o účast na summitu NATO, jde o politickou nadvládu, jde o politickou moc určovat, co bude s Českou republikou jako suverénní zemí v budoucnu. Nechce se dohodnout a nikdy opravdu nechtěl, důkazem je žaloba na vládu.
Kde zalezl přítel po boku který říkal že má premiér prezidenta umravnit aby pochopil že v ČR není prezidentský systém ale parlamentní. A klidně se z toho připomenutí co Petr Kolář říkal Inteligenti pokálejte. On to samé v bledě růžovém říkal i předseda ÚS.
Ale dle Inteligentů se Ústava od té doby diametrálně změnila...
To jsem zvědav, jak to v tom Turecku dopadne. Jestli si pojedou každý to své, tak z toho nemůže vzejít nic dobrého. A dost pochybuji, že PP bude ctít rétoriku a politiku vlády.
422