Jak jsem tady dnes psal a předpokládal, tak se přesně stalo to, že nám během pár hodin ÚS předběžným opatřením přikázal vládě akreditaci PP na summit NATO. A to ústy Baxy, který vystupuje na demonstraci chlívku rezatce Mináře a podporuje výstupy těchto "novodobých komunistů". Byť to jsou soukromé akce tohoto předsedy ÚS, tak o něčem to vypovídá, že nestrannost ve veřejném prostoru mu nic neříká... potažmo k výkonu jeho funkce. To samé se vlastně ukázalo i...
Samozřejmě, že má PePa s KŽ a předběžným opatřením šanci a velkou. Do 10 dnů žalobu, resp.předběžné opatření ÚS "posvětí" a vládě uloží, aby byl prezident akreditován. To bude rychlovka ve prospěch PP, jakou svět neviděl. Vždyť si ty ústavní soudce sám se svými poradci navrhl a slavný Senát mu je schválil a on je pak jmenoval. Od čeho by tam v úřadu měl všechny ty rádce a našeptávače a "aby mu teď ÚS nešel na ruku"? To by bylo proti logice a moc bych se...

PePa se čím dál více ztrapňuje.
Podává trestní oznámení a žaloby tam, kde nemá šanci uspět. Je to jednání malého vzteklého dítěte.
echo24.cz/a/HFptS/podcast-echo-prime-time-gerloch
Důležité bude sledovat, k jakému řešení se přikloní ti ústavní soudci, které PePa navrhl a jmenoval.
Je to hooodně aktivistický přístup Ústavního soudu. Vůbec jsem nepředpokládal, že se bude zabývat tím, kdo se zúčastní tohoto konkrétního zasedání NATO, ale že posoudí kompetence prezidenta a vlády k účasti na zahraničních zasedáních obecně. Tímto rozhodnutím, aniž by se danou otázkou hlouběji zabýval, už vydal jasný signál, jak bude postupovat dále.
Článek 67 ústavy stanoví, že vláda je vrcholným orgánem výkonné moci. Tím je řečeno vše ve sporu prezidenta republiky a vlády jako orgánů výkonné moci ohledně pravomocí podle článku 63 ústavy. A jestliže Ústavní soud rozhodne tak, že prezidentovi vyhoví, budu to považovat za narušení ústavního pořádku a tedy za rozvracení republiky podle § 310 trestního zákoníku ze strany soudců Ústavního soudu pro takovýto nález hlasující.

Uz od dob Rychetského je jasné, že ústavní soud je politická organizace, ostatně v USA si třeba ani na nic nehraje a to zda je republikanska/demokrarická většina soudu je podstatné pro politický boj i směŕování společnosti. Je navýsost pokryteckě furt něco tvrdit o jeho nezávislosti, každý ví že tomu tak není.
V pondělí se podá kompetentční žaloba včetně předběžného opatření a ve středu už zasedá ústavní soud.Tomu říkám fofr. Normální člověk by čekal roky. Ukázka pořekadla koho chleba jíš,toho píseň zpívej. Výsledek je už předem jasný, Pavel si to vybrečel .
Ústavní soud: no, hrozní jsme co!
1,1 tis.