Jakýkoli závěr ÚS je v praxi nevymahatelný, nechť to prosím už konečně právníci začnou pojmenovávat, to není zákon, který ÚS zruší a ten prostě přestane platit, to v tomto případě prostě nelze. Macinka je nežalovatelný neodvolatelný , má imunitu, tudíž se jen vysměje všem a to jméno prostě nepřepíše!
jsem rád, že to pan prezident podá. Nic to asi neřeší směrem k Ankaře, ale je skutečně dobré vědět, zda může vláda omezovat práva prezidenta. nechci tu mávat procenty, protože to jsou dva rozdílné typy voleb, ale přístup pana Macinky je pro mě za hranou - a tu hranu určí právně Ústavní soud.
No, jsem moc ráda, že Babišovi došlo, že on nic prezidentovi nemůže zakazovat. Zákon je nade vším a v pochybnostech vždy rozhodují soudy. Aby tak mohly učinit, je nutno podat žalobu. To je jediný správný a možný způsob, jak to vyřešit.
Prezident může pohovořit, vyjářit svůj názor ale smlouvy uzavírá a rozhoduje vláda. Pokud nejsou schopni se dva nejvyšší představitelé státu dohodnout je to špatně. Ústavní soud rozhodne. Pro Babiše jsou koaliční partneři ve vládě důležití.
Správně, je potřeba aby soud rozhodl, jestli může zemi reprezentovat čtyřprocentní přerostlé děcko, nebo prezident s mandátem 51% voličů.
706