

Tak se zdá, že měl Macinka pravdu, když hodnotil situaci jako ústavní puč. Už je evidentní, že válkychtivá zbrojní skupina kolem Pavla za pomoci Ústavního soudu chce změnit naši parlamentní demokracii na poloprezidentský systém. Lze tomu zabránit?

Nečekaně realistické. Nájem, voda, elektřina, plyn opravdu za hubičku. Jako student jsem měla na měsíc 500 Kč. Stačilo to parádně. Bydlení na koleji 20 Kč, na dvojáku 50, jídlo (snídaně, oběd, večeře) v menze po 2,60, kino, divadlo, koncert, galerie, zámky a hrady - za 1 Kč. Cestovalo se stopem.

Logicky postavený rozbor, ale na mylném předpokladu. Rusko si nechce podmanit Evropu, protože na to nemá vojensky a ani ekonomicky. Dále má 5krát méně obyvatel, takže slabší zázemí. Ukrajina v NATO znamená jadernou válku v Evropě, ke které se RF podle doktríny posledního ohrožení může uchýlit. To autor a vy všichni, kdo s ním souhlasíte chcete?

Milé, vtipné a láskyplné povídání. Různost kočičích povah je udivující. Moje dvacetiletá kočka je vítačka. Miluje návštěvy. Je také zodpovědná pomocnice v domácnosti - upozorňuje na prázdné misky, sleduje, až pračka dopere a hlásí to. Je ukecaná a společenská. Nemá ráda mazlení, jen drbání na hlavě. Kocour je úplně jiný. Uznává jenom mne, pochopitelně jen jako zdroj jídla a pohodlí. Před ostatními se schovává. Syn se občas ptá, jestli s námi ještě bydlí.

Výblitek člověka, který bytostně nenávidí současnou vládu. Bez kritického pohledu na reálnou situaci. Jen připomenu: tv poplatky se platily i za socialismu; zřizovatelem obou institucí je stát (takže zestátnění státního je poněkud absurdní); navýšení poplatků a rozšíření (na chytré mobily a PC a pro firmy podle počtu zaměstnanců) Fialovou vládou před volbami bylo co (že by ovlivňování?); Prima má cca 6krát méně zaměstnanců... ČT A ČRo jen nechce, aby někdo...

Nová vláda - jiný vládní program a priority - restrukturalizace úřadu. Nic zvláštního. Proč se zaměstnanci bouří? Za 30 let si vybudovali systém, v němž mimo jiné rozhodovali o finančních příspěvcích a dotacích. A o to jde. Stávkují za "svoje". Za vším hledej peníze a kontroluj je. Rozbití této hydry je správné. Pro ty, kteří se jich zastávají: přiživovali se i na vaší práci, přesčasech a únavě.

Docela souhlasí s mými životními etapami. Jako dítě jsem měla nejraději léto - prázdniny, volno, koupání, blbnutí s ostatními dětmi, dobrodružství. Jak mladá jaro - očekávání nového, barvy květin, pučení stromů, dychtivost po životě. Teď jako senior mám nejradši podzim - teplé zbarvené listí stromů, ztišení přírody, jablka, víno.

Spíše se ptejte, o co vlastně tomu Pavlovi na summitu jde? U Babiše to je jasné - obhájit obrannou politiku vlády. Tak se vyjadřuje, zatímco Pavel jen říká, že je to zvyklost. A o co mu tedy jde? Čeho chce dosáhnout? Co tak výhodné zakázky pro své zbrojařské sponzory?
80