

Jak může organizér hájící demokracii, protestovat proti straně která byla demokratický zvolená. To nemám logiku. Nejsem volič nově vznikající vlády, ale ta špína co se teď děje je odporná, tohle nemá obdoby. Ten kdo nerespektuje demokratické volby, rozhodně nemůže vystupovat jako demokrat. Osobně se mi taky spousta názoru nelíbí, ale s respektem si počkám na nové volby. A kdo ví, třeba nás nová nastupující vláda překvapí. 😃 Tak nebřečte pořád a hlavu vzhůru děti 😁

Zvyklost není zákon: Pokud zákon výslovně říká, že o účasti rozhoduje vláda, prezident ji nemůže „zrušit“ tím, že se „to tak dělalo“. Zvyklost může interpretovat neurčité pojmy, ale nesmí je popírat.
Výsledek: Pokud zákon jasně určuje kompetenci vládě a prezident se jej rozhodne ignorovat s odkazem na zvyklost, jedná mimo své zákonné vymezení. V právním sporu má navrch ten, o jehož kompetenci hovoří psaný ústavní text...
48