Tady vůbec nejde o nějakou mstu ze strany některých členů nynější vlády ... všechno začalo prohrou bývalé vlády. To nestrávil ani pan prezident ani média ... a dávají to najevo při každé příležitosti. Zářným příkladem je Milion chvilek, není třeba komentovat.
No a teď už to jen graduje a předpokládám, že jsme teprve na začátku.
Pan prezident si snad uvědomuje (alespoň to prohlásil), že bude respektovat stanovisko vlády na summitu. Ovšem z minulosti víme, že má selektivní...
No, konečně budou volby zajímavé. Já ho volil, protože jsem nechtěl Nerudovou ani Babiše. A věděl jsem o něm jen to, že byl generál ve štábu NATO. Hmm. Vypadalo to na dobrou volbu. Celkem mi vadí ty argumenty, jak má silný mandát, že ho volilo 3,5 mil. lidí. Myslím, že mnozí asi ne pro jeho osobnost, ale aby Babiš nebyl prezidentem. Třeba se mýlím, ale já to tak udělal.
Už ho volit nebudu. Protože proto.

Tak tím pan prezident úplně ustřelil. ÚS rozhodl, že má být na summitu, ale nespecifikoval v jaké pozici, takže, kde bere tu drzost se automaticky postavit do čela delegace. Opravdu pan prezident nemůže za vzniklou situaci???
Jasně, zrušme vládu. Na co vládu, když si vše určuje prezident.
Přijde mi, že PePa začíná trošku ztrácet přehled v tom, co si ještě může dovolit, co ještě působní důstojně, a co ne. Začíná toho jeho vyskakování být poněkud přespříliš.
Agenta Pavla na to druhé kolo od počátku připravují Kolář a spol. Moc a prachy nesmrdí a naopak vábí kandidovat dál ! Tento prekabateny komunista stejně jako ten druhý nejvyšší by řekli, že dokonce skvěle voní i špinavé peníze. Jako za bitcoinu z drogových tržišt. Žijeme v krásné zemi, ale divné době, kdy pravda ani láska rozhodně nezvítezi. Už nejsou pro samou lež, manipulaci a závist ani vidět.
Totéž může tvrdit i Macinka, či premiér, protože PP se svým negativním postojem vůči volebnímu výsledku netají od první chvíle. Následovaly tanečky se jmenováním premiéra, Turka, podání tr. oznámení kvůli Macinkovým SMS, podpora protivládním demonstracím Milionu chvilek, kritika vlády v otázce výdajů na zbrojení- a to i v zahraničí. Nově samozřejmě kritika připravovaného mediálního zákona s podporou stávky, o cestě na summit NATO nemluvě .Je mi líto, ale...
ÚS mimo jiné zdůvodnil předběžné rozhodnutí, tím, že v minulosti ČR na summitech zastupovali prezidenti. Tedy, že je to tradice.
Také tu máme tradici, že minulí prezidenti vždy obhájili mandát. Co se stane v případě, že Pavel neobhájí? Podá žalobu a ÚS zruší výsledek voleb? Nebo vyjádří "předběžnou opatrnost" a volbu zruší a potvrdí Pavla na další období jak velí tradice?
PePa je pěkně namistrovanej! ÚS sice nařídil vládě zařídit akreditaci, aby se mohl summitu účastnit, ale ničím prezidenta nepověřil, tudíž kde bude a nebude, přece o tom teď PePa nebude rozhodovat, navíc, když pozvánky a program summitu je již dávno navržen. To, že je automaticky pověřen vedením delegace určil kdo? Jen PePa! Tohle ještě bude pěkná šaškárna.
2,3 tis.