

V našem městečku si pánská holička za jednu ostříhanou hlavu účtuje 120 Kč. Zvládne jich za hodinu minimálně pět a má celý den plno. Po jednoduchém vynásobení mi vychází měsíční příjem 96000. Tohle mi v té pohádce o živoření za minimální plat (i po odečtení všech nákládú) poněkud nesedí.

Taky patřím k těm, co dýška nedávají, a to z principu. Maximálně při platbě v hotovosti zaokrouhlím na desetikoruny, aby mi drobné zpátky nezatěžovaly peněženku. Když jsem spokojen s jídlem a obsluhou, mým poděkováním je, že příště příjdu zase a dám podniku vydělat. Když nejsem, jdu prostě jinam.

Na mantru „vědci zjistili“ už začínám být poněkud alergický. Většina jejich studií je naprosto zbytečná (pobavil mě nedávno výzkum počtu bublinek v čerstvě načepovaném pivu) či v lepším případě nepraktická. Stejně jako celý tento článek, jelikož zcela utopický. Dokud bude společnost závislá na produkci, jsou podobné úvahy pro většinu lidí jen kratochvilným čtením. Pokud už někdo bojuje s nedostatkem spánku, tak přece stačí nemarnit večer čas u bedny nebo...

Spropitné nedávám, maximálně zaokrouhlím na desetikoruny. Ne, že bych byl držgrešle, ale z principu. Vždyť veškeré náklady (suroviny, energie, mzda) jsou, nebo by měly být, již zahrnuty v ceně. Když jsem spokojen s jídlem nebo usměvavou obsluhou, tak mým poděkováním je to, že příště příjdu zase a dám podniku vydělat. Když nejsem, jdu prostě jinam. Podporovat majitele, který není ochoten platit své zaměstnance, fakt nehodlám.

Nechápu, proč neustále adorujete ženu, která při jízdě autem přejela a zabila člověka, protože zrovna měla potřebu se za volantem krášlit a navíc chybu nepřiznala, natož aby projevila jakoukoli sebereflexi a zájem jakkoli se vyrovnat s pozůstalou rodinou. Jako malá zpívající s Gottem byla skvělá, po téhle aféře u mně skončila.

Dýško nedávám, ne že bych na něj neměl, ale z principu. Maximálně cenu zaokrouhlím. Pokud je obsluha příjemná a jídlo dobré, mým dýškem je to, že příště příjdu zase a dám podniku vydělat. Pokud spokojen nebudu, půjdu jinam.

Fascinuje me, kolik je tady odpůrců biflování a přitom si nikdo z nich neuvědomuje, že základní životní dovednosti jako třeba abeceda nebo malá násobilka se jinak naučit nedají. Představa, že k určení hlavnho města Francie stačí být připojen k internetu je šílená, co když zrovna dojde k blackoutu?

Byla nějaká odborná debata, když Baxa zvyšoval poplatky a rozšiřoval okruh poplatníků?
3