

Třetí obrat, pokaždé k lepšímu. Zpočátku se vláda k závazku vůbec neznala s tím, že jej podepsal Fiala a jí se netýká, později závazek uznala s tím, že jej začne plnit od příštího roku, nyní snad už letos. To mluví o 2% HDP, přičemž neřeší předpokládaný budoucí růst (asi i růst růstu), maje před geopolitickou situací hlavu zavrtanou do písku, ani stávající vnitřní dluh AČR vzniklý dlouholetou ignorací faktu, že peníze do armády měly směřovat do především...

Vláda bude obhajovat neplnění závazků vůči NATO. Zatím sice nesdělila jak, možná chtějí nasadit nějakou páku na snížení závazku, případně nasadit silný argument, že se jí závazek netýká, bo jej podepsal Fiala nebo že každý stát má jiný HDP. To nikdo neví. Vláda má obavu, že by jim jejich obhajobu, případně návrhy řešení, ať jsou jakékoli, Pavel hatil. To se dá pochopit, když spolu nemluví a stanoviska nekoordinují. Prezident ví, že směr určuje vláda a...

Na summitu je třeba sdělit česká moudra chytré horákyně: že každý člen NATO má jiné HDP, že ČR chce budovat silnou českou armádu, chce dostát závazkům a taky jim dříve či později dostojí! K tomu bude potřeba buď snížení závazků, případně nějaká jejich diverzifikace mezi členy tak, aby ubožáci našeho typu byli zatěžování méně, případně aby na české závazky ostatní členové složili, když o tu těžkou brigádu tolik stojí.
Rozumím Babišově obavě, že na to...

Na summitu je třeba sdělit česká moudra chytré horákyně: že každý člen NATO má jiné HDP, že ČR chce budovat silnou českou armádu, chce dostát závazkům a taky jim dříve či později dostojí! K tomu bude potřeba buď snížení závazků, případně nějaká jejich diverzifikace mezi členy tak, aby ubožáci našeho typu byli zatěžování méně, případně aby na české závazky ostatní členové složili, když o tu těžkou brigádu tolik stojí.
A na to prezident nemá, tak ať raději zůstane doma.

Doufejme, že rusák do 2032 počká.
1