Nojo, ale Pavel nemá strach, že by prohrál Bureši, to je ten rozdíl. Vy jste tady od toho, aby jste prezidentovi zajistili cestu, kterou si sám vybere, je to jeho ústavní právo, toto není slaboučký Klaus, kterého nikdo nevolil, vybírali ho poslanci a pak mu mohli diktovat, prezidenta Pavla zvolilo 3 miliony občanů, aby je zastupoval v zahraničí a vláda mu to má zajistit, tečka.
Neschopný, prolhaný zloděj Babiš by si měl uvědomit, že pan prezident udělal práci za něj když nejmenoval hloupéhé pubertálního nacistu Turka ministrem.
Zároveň si ten nechutný agent STB neuvědomuje, že kdyby prezident chtěl, tak zločinné vládní spolčení bude všechny zákony schvalovat nadvakrát a prezident bude bojkotovat všechny nové velvyslance a vše kde je nutná jeho kontrasignace.
Aha a proč asi?
Však klidně mohl. Nikdo mu nebránil.
Myslela jsem si, že estébák a jeho vládni tlupa budou otravní, ale že budou až tak nebezpeční, to jsem netušila. Jsou schopni rozvrátit ekonomiku, jsou schopni rozvrátit soudnictví, veřejnoprávní media. Jsou schopni zničit základy naší demokracie a nastolit tu vládu jedu a závisti.
Jojo, byl připraven všude říkat, že se prezident nepohybuje v ústavním rámci, ale žalobu k Ústavnímu soudu nepodal. Pročpak asi? Protože by mu soud řekl, že prezident jedná v souladu s ústavou, a on by to pak nemohl říkat.
Takže ohánět se tím, že si nechtěl zkazit svoje lhaní, je opravdu mistrovské dílo. To ho zas někde zastihli bez připravených not a teď to budou všichni omlouvat, vysvětlovat a opakovat, jak to bylo vytržené z kontextu.
Babiš nepodal kompetenční žalobu kvůli Turkovi proto, že by ji prohrál. Soud by se musel zabývat Turkovými návštěvami na íránské ambasádě, musel by se zabývat černými stavbami, nacistickým chováním a určil by, že je Turek bezpečnostní riziko pro stát. Nereprezentování státu na mezinárodních akcích je úplně jiný level...
Vždy jsem věděl za sociku, že jako národ nejsme kompletní , že morálku jsme spláchli do záchodu už po válce a ta svinstva, co jsme páchali , že je jen přízemní pomsta zbabělců , které bohužel podporují ostatní i často ze strachu . Totalita má své nátlakové metody a kriminály, kterými se chrání a zaštiťuje. Bohužel dnes už vím, že ve svobodné zemi se všemi privilegii demokratického státu jsou mnozí u nás schopni záměrně ze svobodného státu pomoci voleb...
190