Skvělý záměr zvýšit učitelům platy. Ale je třeba nejdříve natlačit miliardy do Agrofertu, to už se děje, dotovat elektřinu cca 18mld, platit ČT a rozhlas, cca 7mld. Takže vyšší schodky a tedy i útoky. Takže na 99% na učitele nezbude.
Tahle vláda má podle mě úplně jiné starosti.
Například ovládnutí a oslabení České televize, předkupní právo a dotace pro Agrofert, nezávaznost názoru odvolacího soudu, novela zákona o střetu zájmů atd.
Učitelé jsou podle mě až někde na spodních příčkách priorit této vlády.🫤
Někde před nimi jsou i důchodci, kterým by taky měli hodit aspoň nějakou ohlodanou kost, když jim nevrátí valorizaci.🤣
Nojo. Přidávat z eráru jak jen herdlo ráčí. To umí každý jouda, ale s dluhem, jaký republika má bylo třeba deficity snižovat a tak logicky ani učitelé nemohli očekávat dramatické zvyšování platů.
Nyní se jej třeba dočkají, ale deficit začne opět růst, takže vše na úkor vysokého zadlužení a pokud budou přidávat všem státním zaměstnancům a důchodcům více, než o pouhou valorizaci, podpoří tím zároveň inflaci, aby pak mohli bulet, že jim ČNB zvyšuje sazby.
Jojo, a tím jim i skončila ta nechutná předvolební kampaň ve školách. Dobře si pamatuji, jak byly dětem vymývány hlavy tím, že konečně budeme mít premiéra pana profesora a že je to jediná slušná volba. No a jak šel čas a ten lhář nesplnil vůbec nic, ba naopak, platy místo nahoru šly prakticky nikam, propaganda najednou zmizela. 🤔
Já se jen divím, že Milion tupců, nebo jak se ta organizace ovlivňovaná pětidemolicí jmenuje, stále křičí za lháře a vzývá tyto...
Fialová hrůzovláda se bála předložit do Sněmovny rozpadlý rozpočet 2026, kde jí reálně chybělo 80 mld. v příjmech. Fiala a Stanjura to vysvětlovali tím, že nová vláda to stejně bude předělávat. Takhle strašnou ostudu nezažil nikdo v historii. Takže nějaké sliby učitelům, sliby o plnění výdajů na obranu? Ve vládě Fialy, Jurecky, Rakušana? Nebuďte směšní.
Někdo nad tím mávne rukou, ale tohle byl právě jeden z důvodů, který jim prohrál volby. Fialova vláda nebyla zdaleka tak strašná, jak ji líčí armáda anoistů, spoustu věcí dělala dobře, ale její kašlání na lidi a nedodržování slibů nás hodilo zpátky do náruče Babišovi a jeho šíleného zadlužování.
Fiala lhal a bude lhát vždy a všude, takže je logické, že lhal i v otázce platů učitelů.
Z grafu je vidět, že se po nástupu militantní vlády, kterou zajímalo jen zbrojení a nejmenovaná evropská země platy vůči průměrné mzdě začaly prudce snižovat.
Už vidím v barvách, jak si Babiš nechá sebrat navýšené dotace jeho firmám a pošle je na platy učitelů.
77