Pokud tzv. "ústavní soud" Pavla podpoří, což je dost pravděpodobné, bude to znamenat jediné - flagrantní porušení Ústavy ČR. Pavel totiž přímo požaduje, aby jím jmenovaní soudci jednorázově "vypnuli" ústavu podle jeho okamžité potřeby, a to bez ohledu na její platné znění.

Vzhledem k tomu, že většina soudců ÚS, byla jmenována prezidetem Pavlem, bude asi nejdůležitější pro rychlost jednání, kdo bude určen soudcem zpravodajem.
Pokud to bude ten správný soudce, je předpoklad, že rychlost rozhodování bude rychlejší než Bolt, s předpokladem vítěztví pocitů hradních rádců.
V opačném případě se rozhodnutí asi nestihne, protože projednávání může být širší a důkladnější, nikoliv prioritně nejrychlejší a s nejasným výsledkem...
Žaloba prezidenta u ÚS nemůže dopadnout dobře. Jestliž soud rozhodne ve prospěch Pavla, ztratí kredit u další části občanů, která této instituci ještě věří nebo váhá. Jestliže soud rozhodne ve prospěch vlády, prezident Pavel utrpí další blamáž.
Jak znám složení ústavního soudu tak rozsudek byl jasný ještě před podáním žaloby. Ovšem jestli tam Pávek pojede oficiálně nebo neoficiálně za zbrojařskou lobby bude stejně záviset na tom jestli mu Macinka podepíše akreditaci. Situaci tady bude komplikovat to, že vládní strany jsou odolné proti nátlakovým akcím podnikatelského subjektu milion chvilek, tak si netroufám tvrdit jak to dopadne. Asi to skončí u nějaké demonstrace. Pávek tam pojede asi nakonec lobovat jako soukromá osoba.
Zde se jasně ukaže zda Ústavní soud a jeho soudci jsou pravou zarukou ústavnosti v ČR nebo jen figurky které jmenoval president a kteři dudíž ,,kopou,, za ty všechny strany co prohrály volby a neuměji se s tim demokraticky smířit.
No nechme se překvapit.
Uz od dob Rychetského je jasné, že ústavní soud je politická organizace, ostatně v USA si třeba ani na nic nehraje a to zda je republikanska/demokrarická většina soudu je podstatné pro politický boj i směŕování společnosti. Je navýsost pokryteckě furt něco tvrdit o jeho nezávislosti, každý ví že tomu tak není.
140