Předchozí vlády (zejména ODS) PVO tak zdevastovaly, že nechybělo moc a zanikla by úplně. I taková varianta se totiž v minulosti zvažovala. Napravit tenhle stav není na jednu vládu, ale na celou generaci.
Zajímavostí budiž fakt, že na té devastaci se aktivně podíleli titíž politici, kteří dnes obviňují vládu AB z ohrožení obranyschopnosti země.
Vůbec nechápu, že ještě nemáme nakoupené Patrioty nebo nějakou jinou vyšší vrstvu ochrany❗️❗️❗️
Fiala objednal F-35, to je super, ale Babiš už by měl dávno jednat o nákupu ochrany před balistickými raketami.
Nic takového jsem zatím neslyšel, SPYDER je opravdu jen pro ochranu lokálních cílů, neboli jsou to takové lepší "prskavky".😉
Vybudování solidní PVO bych ještě chápal. Když se člověk ale dívá na záběry z Ukrajiny, tak tanky a těžká obrněná technika za miliardy, je jednoduše ničena jedním dronem za 30 tis. Zjišťujeme, že válka se vede úplně jinak a dron vás najde všude ve dne i v noci.
Škoda že minulá vláda, která tady křičela že jsme ve válce nedodržela ani ty dvě procenta HDP. Ale splátky dopředu které nikdo nechtěl to zvládla posílat, místo toho aby z těch mimořádných splátek pořídila PVO. Ale radši kupovala unikátní drony od Pojara jaké svět neviděl a nejdražší polní kuchyně na světě. Můžeme aspoň vojáky NATO na bojišti dobře nakrmit, vzhledem k tomu že ty polní kuchyně mají dražší vybavení než michelinské restaurace.
Budeme budovat těžkou brigádu, když se ukazuje, že je prakticky k ničemu...Myslím, že pro naše účely (obranné) by bylo lepší pořídit zbraně, které dnes protivníkovu těžkou brigádu eliminují. U nutnosti PVO absolutně nepochybuji.
Co s tím náš mikromanažere bude dělat když nás zadluží za jeden rok víc než Fiale za 4 aby kradl dotace pro Agrofert a svým voličům zavře hubu usporou 150Kč měsíčně za televizní poplatke a jinak zadluží naše děti a vnuky do bankrote.
Na Patrioty bych nespoléhal, amíci je nestíhají vyrábět a celkem slušně jim konkuruje SAMP/T. Problém je ale v tom kde ne to vzít, Fiala rozházel vše mimo republiku , myslím ,že ani Kupka nebude lepší a Babiš malá domu.
Nemůžeme budovat těžkou brigádu. 7.5mld od Agrofertu přestal Babiš vymáhat, 18mld nesmyslně rotujeme elektřinu, 21mld jsme armádě sebrali. Zákon který premiéra zcela osvobodí od střetu zájmů připravujeme, takže začneme sosat dotace z národního rozpočtu, EU neproplatí, a tedy na obranu nemáme. Koblihe jsou ale spokojené.
162