Těžkou brigádu už slibujeme desetiletí. Jenže když polovinu peněz slupnou F-35 tak ji vybudujeme těžko. Navíc budou dražší, jejich operační způsobilost je trstní (američanům funguje necelá polovina). No sem zvědavej kde na to vlada(vlády) vezme prachy.
No vzhledem těžké brigády bych polemizoval . Tank leopard 2 má dostřel 10 km je těžký a finančně dráhy vůči houfnici Morana 2 , která má dostřel 41 km na podvozku Tatra a je mnohem levnější . Počet ran za minutu stejný . Vzhledem k tomu , že i dnes tanky vůči VÁZE stejně jezdí mimo těžký terén po cestách i lesních , tak Morana také a možná že má lepší dostupnost v terénu / Tatra nezná bratra 😁/ . Co se týká proti vzdušné obrany je bohužel pravda a tak ať...
No a dostáváme se k meritu věci. K čemu nám budou F35? Aby se na ně chodili lidi koukat na Dny NATO do Mošnova? Navíc, pokud dorazí? Ty peníze se měly vynaložit na PVO, těžkou brigádu,
drony a robotizaci armády. V tom bych viděl obranu ČR. Nebo chceme válčit někde jinde ? Už zase? Ti, kteří vyhodili miliardy oknem, dnes kritizují nejvíce. Politikaří a lžou dál.
včera jsem poslouchal německé rádio a priorita evropy má být protidronová obrana , u nás bude vše naopak , budeme mít útočná letadla která nesetřelí ani jeden dron, pak těžkou brigádu , která je proti dronům bezbranná , výborně , kolik že máme generálů?
k čemu těžkou brigádu v 21století vždyt všichni vědí jak dopadli tanky na ukrajině. To je přesně ono my budeme kupovat blbosti za ml a pak nás někdo napadne a my se budeme bránit tankama. Ať si blbost vybuduje někdo jiný s tím bych zásadně nesouhlasil a hlavně až nás někdo napadne tak se na nás všichni vyprdnou to si snad každy pamatuje z minulosti. Já už bych nikomu nevěřil tak že raději vybudovat robustní dronovou armádu a je vyřešeno a raketové systémy nic víc nepotřebujeme.
Tady žvaní a rozhodují jedinci co jim jde jen o jejich prachy a ne o smysluplnou armádu ! Bojové vybavení dnes je někde jinde , bezpilotní inteligentní drony řízené programem a z dálky stovek km. jsou za zlomek ceny našich zbraní ! Naše super těžké tanky a podobné zbraně mají výdrž v boji jenom minuty a my prakticky máme armádu akorát generálů !!
Základ je nekupovat nic co je v EU od USA.
PVO, EU už svoje systémy má,podpořit produkci.
ČR je tak malá, že i vojska ji přejedou za den.Je třeba jen zajistit průchodnost tras.
Afganistán je země,která žádné takové jednotky nemá a vždycky všechny agresory vyhnali.Anglány,Rusáky i Amíky.
Za mě a to opravdu nejsem žádný expert....
A kde jsou v těch plánech ty F35ky? To po nás chtělo taky NATO? Neměli jsme ty prachy dát spíš na to, co po nás opravdu chtějí? Nemá budovat špičkové letectvo nějaká jiná země? Nebo všichni budují všechno?
Protivzdušná obrana je jediné co má smysl. Na ni by se měla vláda zaměřit. Válka na UA zcela jasně ukazuje, že je naprosto nezbytná a rozhodující. Těžká drahá technika je k ničemu, když ji dokáže zničit jeden levný dron. Vláda by měla vybudovat místo těžké brigády dronové vojsko. Nakoupit drony a protidronové a protiraketové systémy.
Protivzdušná obrana 🤔👍 plný souhlas ovšem bez podle mě zbytečných stíhaček které dostaneme v nedohlednu a za jejich cenu by to bylo dronu a radarů 👍a těžká brigáda tak jedině Blaničtí rytiřit v čele s Lipánkem a Zdechovským a samozřejmě jako generál Fiala🤣🤣ale kuchyně máme skvělý 🤣
Česko má řešit protivzdušnou obranu a těžkou brigádu. Jelikož nejsem odborník, může mě někdo vysvětlit, na co potřebujeme velmi drahé útočné f 35, když máme budovat protivzdušnou obranu a těžkou brigádu?
75