„Plná podpora panu prezidentovi. Ústava nesmí být trhací kalendář, kde si každý vykládá pravomoci podle toho, jak se mu to zrovna politicky hodí. Podání kompetenční žaloby ukazuje respekt k institucím a právnímu státu. Ústavní soud vznese do věci světlo, což pomůže nejen této, ale i všem budoucím vládám a prezidentům. Právě v tomhle má hlava státu fungovat jako pojistka stability.“
Tak, a zase nějakou dobu se občané tohoto státu budou urážet, napadat a obviňovat. Pak soud rozhodne, a jsem přesvědčen, že pokud dopadne v neprospěch prezidenta, bude výrok soudu akceptovat. Pokud v neprospěch vlády, budeme poslouchat zase o zkorumpovaném soudnictví a...zase se budou občané urážet a napadat.
Každopádně jsem rád, že potom, co na tohle neměli Melody Boys od Motoristů balls, to prezident udělal, budeme mít aspoň jednou pro vždy jasno i pro...
Moc nechápu ty útočné komentáře. Vznikla nějaká nejasnost, tak ať to vyřeší instituce, která k tomu má sloužit. Ta to stejně nestihne vyřešit do summitu, takže je to pro záležitosti budoucí, a ne jen pro tohoto prezidenta, ale i pro každého dalšího.
Je to stejné, jako když Babiš nepodal žalobu na prezidenta ohledně nejmenování ministra. Nepal to opakoně Zeman, udělal to i Pavel, kompetenční žaloba by to také vyřešila jednou provždy, takže rozhodnutí jí nepodat je dost nepochopitelné...
Za mne jediné správné rozhodnutí, ať se ví co a jak z Ústavy platí. To samé mělo být ohledně jmenování ministra. Turek mohl být ministrem anebo vůbec ne. A bylo by jasno. Je vidět, kdo se chce řídit platnými pravidly ať jsou jakákoliv a kdo lavíruje. Na to ten Ústavní soud máme.
18