Těžké se smířit se stylem vládnutí našich politiků, když je pro ně běžné vědomě či dokonce cíleně porušovat zákony, lhát, vymlouvat se a zůstávat ve funkcích i po odhalení. Težké je zbavit se přesvědčení, že jejich (hlavní) motivací v politice je svěřenou moc zneužívat kvůli vlastnímu obohacování (a obohacování příbuzných a kamarádů). Usměvné je vybavit si jejich předvolební plakát slibující změny k lepšímu.
„Jsou lidi, u kterých se to řeší víc, u některých míň.“ Sdělil úředník stavebního úřadu. To, že to úředníci věděli, vyplývá z citace v územním plánu Bíliny.
Nezačnu hned "kopat" do paní ministrině, i když je za mě zřejmé, že využívala svou funkci místostarostky a starostky k osobnímu prospěchu. A za to by měla nést odpovědnost.
Problém je ale v systému, který toto umožňuje politikům obecně a úředníkům...
A pak se divte, že na úředníky všichni nadávají. Tak oni vědí, že je to na černo, ale nedělají nic. To je do nebe volající výsměch všem lidem, kteří kdy co měli do činění s úřady. K čemu tam tedy ti úředníci jsou když nedělají svou práci?
To jsou novinky na novinkách! Jako kdyby to takto nechodilo všude po vlastech českých a moravských. Je to stejný systém kamarádšoftů jako v 80. letech za komunistů. Bez konexí na "správných místech" nebyl člověk nic a dnes je to úplně stejné, jen ta hniloba už nemá jen rudou barvu, ale je různobarevná. Princip zůstal stejný.
Ač jsem velký odpůrce estébáka a jeho nohsledů, zde vybízím ke klidu. Tyhle odporné praktiky jsou na našich úřadech zcela běžné a to bez ohledu na politickou příslušnost. V podstatě každý člověk, který dosáhne na funkci s dostatečnou pravomocí tohle začne dělat. Ať hodí kamenem každý úředník, který někdy neudělal nějakému známému "službičku."
"Pojem „konat z úřední povinnosti“ (latinsky ex officio) znamená, že úřad nebo orgán veřejné moci musí začít jednat sám od sebe. K zahájení řízení nepotřebuje žádný podnět, stížnost ani žádost od občanů."
Tedy " No vono se to vědělo, ale nikdo nám nic neoznámil a tak jsme nic nedělali ." je okecávání. A okecávající st.úředník tam nemá co dělat.
A echt rozdílná výše pokuty mezi A a B za zcela totožnou věc je zneužití pravomoci veřejného činitele.
V normální demokratické zemi by Bařtipánka musela po takto závažných zjištěních dávno rezignovat a opustit jakékoliv veřejné funkce! Jenže my už nežijeme v normální demokratické zemi, ale v Babišistánu, ve kterém politická morálka a slušnost jsou sprostá slova.
127